5 bin TL Bilgisayar toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
5000
Hocam i7 4790K 3 sene gider yükseltmeye gerek yok anakarta da gerek yok yükseltme açısından bakarsanız diğer sistem daha iyi ve pahalı.
3 sene gitmez hocam, i7 olması kafanızı karıştırmasın, 4. nesil güncel oyunlar için oldukça yetersiz kalıyor. En iyi ihtimalle overclock'larsak giriş seviyesi oyunlarda "belki" 1 yıl gidebilir. Orta-üst seviye oyunlarda kullanılması biraz zor.

Şu anda 5000 TL'ye GTX 1650'li sistem almanız zor, birkaç aya ekran kartı fiyatları düşecek diyorlar ama bilmiyorum. Mecburen APU önereceğim, ekran kartı fiyatları düştüğünde ekran kartı takarsınız.

3750 TL gibi bir şey tutuyor. RAM'i ileride 16 GB yapın. Ayrıca elinizde idarelik bir ekran kartı varsa işlemciyi R5 3600 ile değiştirin.

APU işlemcisi güzel sizi fiyatlar düşene kadar idare eder ekran kartı takıldığında da güzel besler ben beğendim.

Bu sistem ileride yükseltme yapmaya uygun değil, bir de bu açıdan bakın. Biraz da ilerisine bakmak gerekiyor. Bu yazı bana ait değil ikincisi bak basa basa söylüyorum GTX 1650 7970'den güçlü ama 7970 de zayıf bir kart değil.
Bence seni yazma kursuna gönderelim 4790K'yı 10700K gibi anlatıyorsun da. 😂 Ve söylediklerin çelişiyor.

O fiyata en iyis bu;

Hocam sizin attığınız sisteme berbat diyen yok, bu fiyata ve diğer sistemle karşılaştığında kötü. HD 7970 ile GTX 1650'yi karşılaştıramayız bile. Ayrıca 240GB SSD yetmez deyip HDD eklemek de ayrı bir kafa. Eğer ben 4700TL vereceksem 3 sene ömür biçilen bir sistemi almayı düşünmem açıkçası.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı