5 çeşit mavi ekran hatası alıyorum

Gökhan Yürür

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Bir kaç aydır çeşitli mavi ekran hataları alıyorum, ilk olarak 15 saat 47 dakikalık memtest86+ taraması yaptım. Hiç bir şey çıkmadı. Memtest86+'da bir sorun gözükmeyince format attım. Formattan 1 gün sonra tekrar aynı mavi ekran çıktı. Windows'um orijinal sürekli güncel tutuyorum. Mavi ekranların birisinde igdkmd64.sys adlı bir dosya gözüküyor, bu dosya Intel Graphics'e aitmiş. Şuana kadar oyun oynarken hiç mavi ekranla karşılaşmadım, çoğunlukla Google Chrome'dayken (genelde çok sekme açık olduğunda) karşıma çıkıyor.

Bazen de bilgisayar kitlenip yaklaşık 30-40 saniye içerisinde kendine geliyor. Driverdan kaynaklanıyordur belki diye uyumsuz driverı bulmak yerine Windows 8.1 yükleyip deneyecektim. DVD Rom'um bozuldu. USB belleğimi de kaybettim. Bu sorunu daha önce yaşayan veya çözümünü bilenler lütfen yardım etsin.

Ekstra olarak, notebookumun 2 yıllık Casper garantisi doldu + 1 yıllık Electro World garantisi var. Aranızda Electro World'e daha önce garanti için notebook falan vereniniz varsa yardımcı olabilir mi? Electro World hakkında çok fazla eleştiri duydum o yüzden güvenemiyorum notebookumu onlara emanet etmeye.

Not:Minidump klasörü boş gözüküyor. O yüzden upload yapamadım.

Memtest86+ sonucu:

AZM5aQ.jpg

Mavi ekranlar:

6YV5AN.jpg

32ZYbO.jpg

GbAo8y.jpg

WWv1Mq.jpg

@Recep Baltaş kurban olayım yardım et :'(

Intel ekran sürücüm zaten güncel. Bilgisayarımda da gereksiz bir program yok, format attıktan sonra daha driverlar dışında ekstra bir şey kuramadan da çıkmıştı bu mavi ekran. Sanırım CCleanerla temizlik yaparken yanlışlıkla minidumpta silinmiş, tekrar mavi ekran çıktığında atarım buraya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı hataları masaüstü bilgisayarımda alıyordum. Senin gibi Memtest86+ programından RAM'lerimi test ettim ve sorun gözükmüyordu fakat halen mavi ekran hatası alıyordum. Bendeki RAM'ler 2x2GB modülden oluşuyor, ben de rastgele RAM'lerden birini çıkartıp bilgisayarı çalıştırdım.(2GB tek RAM ile.) O günden sonra hiç mavi ekran hatası almadım. Bütün bu dediklerim Windows 7 işletim sistemini kullandığımda oluyordu.
Bir gün sosyaldeki büyüklerimin de ısrarlı tavsiyeleri üzerine Windows 8.1'i kurmaya karar verdim. Sonra yine rastgele 2GB'lık tek modülü yeniden taktım bakalım ne olacak diye.(2x2GB oldu eskisi gibi.) Windows 8.1 işletim sisteminde gayet rahat bir şekilde kullandım, 4GB olarak ve hiç mavi ekran hatası almadım.
Sonuç olarak: Windows 7 işletim sistemindeyken RAM yüzünden mavi ekran hatası alırken, Windows 8.1 işletim sisteminde herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
Ek olarak: Eğer iki modülden oluşan RAM'lerin varsa teker teker denemeni öneririm. Eğer yoksa yeni RAM almadan önce bir yerden RAM bulup denemeni öneririm. Zira senin sorunun RAM'lerde olmayabilir.

4x2 GB ramlerim, 1 yıllık electro world garantisi dolmadığı için içini açamıyorum ama 2,5 yıldır windows 7 kullanıyorum herhangi bi mavi ekran çıkmamıştı böyle.
Minidumplar tekrar oluştuğunda atacağım buraya.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı