5 GB boş alan sorun olur mu?

Auuuo123

Decapat
256 GB SSD'ye sahibim. Bir oyun indireceğim. Onu kurduğumda 5-6 GB alanım kalıyor. Oyunu 1-1.5 ay gibi bir sürede bitirip kaldıracağım. Sizce bu süre zarfında bir sıkıntı çıkar mı? Ne var ne yok sildim sistem dosyaları haricinde daha fazla alan açamıyorum maalesef.

SSD'yi fazla doldurma. Sonra sistem kilitlenmerine sebep olur. En az 40 GB gibi boşluk bırak.

Cihaz çok kasar.

1670353010716.png

Ben az yer acaba bir şeyleri silsem mi diye dertleniyorum.
En az 30 GB bırak.

256 GB SSD'ye sahibim. Bir oyun indireceğim. Onu kurduğumda 5-6 GB alanım kalıyor. Oyunu 1-1.5 ay gibi bir sürede bitirip kaldıracağım. Sizce bu süre zarfında bir sıkıntı çıkar mı? Ne var ne yok sildim sistem dosyaları haricinde daha fazla alan açamıyorum maalesef.

Merhaba, öncelikle herkese iyi forumlar dilerim. Burada yeniyim, yanlışım varsa düzeltip bilgilendirirseniz çok sevinirim... Geçtiğimiz yıl bir talihsizlik yaşadım ve 128 GB SSD üzerinde kurulu olan sierra sistemim (macintosh HD) 5,69 GB boş alan varken çöktü. Bu sebeple 2. bir SSD üzerine yeniden sierra sistemi kurup iki diski birleştirerek açmak zorunda kaldık. SSD'nizin sağlıklı şekilde çalışabilmesi için disk boyutunuza göre boş alan bırakmanız gerektiğini biliyorum sadece. Ben, 500 GB SSD içinde en az 50 GB boş alan bırakmaya çalışıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-12-21 02.43.20.png
    Ekran Resmi 2022-12-21 02.43.20.png
    1 MB · Görüntüleme: 33

Yeni konular

Geri
Yukarı