5 GHz bandında daha düşük hız

SelimCi

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Dual band bir router kullanıyorum bilgisayarımda 5 GHz bandına bağlı 1 haftadan beri 5 GHz bandına bağlıyken düşük hız alıyorum 2.4 GHz bandında hız testi yaptığımda 37 Mbps hız alıyorum 5 GHz bandına bağlıyken test yaptığımda 5 Mbps hız alıyorum ve ping değeride yüksek çıkıyor telefondan test yaptığım zaman değerler olması gerektiği gibi çıkıyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Modemin dibinde aynı testi yap. Daha yüksek hız aldığını göreceksin. 5 GHz kapsama alanı oldukça kısıtlı bir ağ. Yayın menzili 2.4 GHz için 10 metre ise 5 GHz için 5 metre falan.

Modemin dibinde aynı testi yap. Daha yüksek hız aldığını göreceksin. 5 GHz kapsama alanı oldukça kısıtlı bir ağ. Yayın menzili 2.4 GHz için 10 metre ise 5 GHz için 5 metre falan.

1 hafta öncesine kadar interneti sorunsuz kullanabiliyordum 1 haftadan beri bu sorun var bilgisayarın ve Dongle'ın yerinde herhangi bir değişiklik yapmadım.
Cihazınız nedir? 5 GHz desteklediğine emin misiniz? Kanal otomatik mi seçiliyor?

Router olarak Xiaomi router 4A gigabit kullanıyorum Wi-Fi dongle olarak ZyXEL NWD6605 AC 1200 Mbps Dual band kullanıyorum telefonda test yaptığımda bir sorun olmuyor sadece bilgisayarda yaşıyorum bu sorunu.
1 hafta öncesine kadar interneti sorunsuz kullanabiliyordum 1 haftadan beri bu sorun var bilgisayarın ve Dongle'ın yerinde herhangi bir değişiklik yapmadım.

Router olarak Xiaomi router 4A gigabit kullanıyorum Wi-Fi dongle olarak ZyXEL NWD6605 AC 1200 Mbps Dual band kullanıyorum telefonda test yaptığımda bir sorun olmuyor sadece bilgisayarda yaşıyorum bu sorunu.

Hız tesleri bu şekilde 1 hafta öncesine kadar 5 GHz bandında 70-80 Mbps hız alıyordan yüklü ping 70 civarındaydı.

Hız tesleri bu şekilde 1 hafta öncesine kadar 5 GHz bandında 70-80 Mbps hız alıyordan yüklü ping 70 civarındaydı.

Arkadaşlar diğer cihazlardada aynı sıkıntı varmış yani routerda bir sorun olabilir.

Dosya Ekleri

• 2.4 ghz.png
    2.4 ghz.png
    97,9 KB · Görüntüleme: 39
  • 5 ghz.png
    5 ghz.png
    96,8 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Geri
Yukarı