Çözüldü 5 GHz "bu ağa bağlanılamadı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

471153

Hectopat
Laptoptan 2.4 GHz ağa çok rahat bağlanıyorum. Laptopu kapatıp açtığımda vs. otomatik bu 2.4GHz ağa bağlanıyor.
5GHz ağa bağlanırken bu ağa bağlanılamadı hatası alıyorum. Şansa eğer bağlanırsa laptopu kapatıp açtığımda 5GHz ağa bağlanmıyor. Bağlanamıyor hatası veriyor.

İnternetten araştırdım Wi-Fi ismi ve şifresini değiştirdim. 5GHz bant ayarını 40'a çektim, yok, yine bu hatayı alıyorum.
Başka cihazlardan bağlanılıyor. Tüm telefonlar 5GHz ağa bağlı ve sıkıntısız aylardır kullanıyorlar 5GHz ağı.
Ne yapalım nasıl bir çözüm önerirsiniz?

Çözüm
21.10.2.2 sürücüsünü bulabilirseniz kurabilir misiniz? Bulamazsanız ve bende varsa yarım saat içerisinde dosyayı paylaşmaya çalışacağım. Aynı durum için bende konu açmıştım. Yeni sürücülerle çalışmıyor.
BIOS zaten güncel imiş. Intel'in aracını çalıştırınca Wi-Fi güncellendi değil mi? Özellikle kontrol edin. Bir de modemin içinden de FW sürümünü teyit edebilirsiniz.
İntel aracında güncel gözüküyor evet. Modem sürümü de 1.1.2.3_858 yükseldi ama sorun devam ediyor anlamış değilim.

Dosya Ekleri

• Snapshot_21-10-04_14-55-17.png
    Snapshot_21-10-04_14-55-17.png
    35,2 KB · Görüntüleme: 443
Windows 10 Hızlı Başlatma özelliğini kapatıp deneyin. Laptopu yeniden başlatın.
Denedim ağ gereksinimleri denetleniyor diyor ve bağlanmıyor.
Attığım sürücüyü kurdunuz mu?
Sürücüyü kurdum ama sistemdeki sürücü numarası değişmedi kurulmadı sisteme.
Denedim ağ gereksinimleri denetleniyor diyor ve bağlanmıyor.

Sürücüyü kurdum ama sistemdeki sürücü numarası değişmedi kurulmadı sisteme.
Sıktı artık gerçekten :D bu ne biçim bir iş arkadaş.

Kurdum ama sorun devam ediyor.
Sürücü numarası hala aynı kurulmamış. Aygıt Yöneticisi'nden kaldırırken "sürücü yazılımını da sil"i işaretlediniz mi? Kurulduğu zaman 21.30.3.2 olarak değişmesi lazım. Bu kadar ısrarcıyım çünkü aynı problemi yaşıyorum. Her güncel sürümü de denedim belki düzeltmişler diye (22.70 dahil) ancak 5 GHZ'lere bağlanmıyor. Sadece 21.30.3.2 ve önceki sürücülerle düzgün çalışıyor. Güncelleme her zaman iyi bir hale getiremiyor.
İsterseniz Recep beyi bekleyebilirsiniz. Güncel sürücüyle sorunu çözebilirseniz benim de işime gelir.

Sürücü numarası hala aynı kurulmamış. Aygıt Yöneticisi'nden kaldırırken "sürücü yazılımını da sil"i işaretlediniz mi? Kurulduğu zaman 21.30.3.2 olarak değişmesi lazım. Bu kadar ısrarcıyım çünkü aynı problemi yaşıyorum. Her güncel sürümü de denedim belki düzeltmişler diye (22.70 dahil) ancak 5 GHZ'lere bağlanmıyor. Sadece 21.30.3.2 ve önceki sürücülerle düzgün çalışıyor. Güncelleme her zaman iyi bir hale getiremiyor.
İsterseniz Recep beyi bekleyebilirsiniz. Güncel sürücüyle sorunu çözebilirseniz benim de işime gelir.
Resimde işaretlediğim yeri atlamışım. Wi-Fi kapatıp kaldırdım ve kurulumu yaptım sonunda sorun halloldu. 2GHz kullanmaya razı olmuştum. Ne uğraştırdı ya :D . Yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• Snapshot_21-10-04_15-47-05.png
    Snapshot_21-10-04_15-47-05.png
    73,1 KB · Görüntüleme: 454
  • Snapshot_21-10-04_15-49-44.png
    Snapshot_21-10-04_15-49-44.png
    40,6 KB · Görüntüleme: 464

Yeni konular

Geri
Yukarı