5 GHz desteklemeyen cihaza 5 GHz destek nasıl yapılır?

roldex

Decapat
Merhaba benim evdeki tüm cihazlar 5 GHz'ye uyumlu ama odamdaki TV buna uyumlu değil bu yüzden de internet çok yavaş televizyonda 4K video izleyemiyorum TV'yi nasıl 5 GHz'e destekleyebilirim bir ayrı adaptör gibi bir şey satılıyor mu?

Merhaba benim evdeki tüm cihazlar 5 GHz'ye uyumlu ama odamdaki TV buna uyumlu değil bu yüzden de internet çok yavaş televizyonda 4K video izleyemiyorum TV'yi nasıl 5 GHz'e destekleyebilirim bir ayrı adaptör gibi bir şey satılıyor mu?

Bunu yapabileceğinizi sanmıyorum ancak TV'de ethernet varsa ethernetle bağlanmak çözüm olabilir. TV modeli nedir bu arada?

Eğer ki TV 5 GHz'lik adaptörü destekliyorsa yapılabilir. Ayrıca OEM board olarak PCI-e soketli ise TV sökülüp anakart üzerinde RX TX bağlantılarının olduğu yere Wi-Fi kartı bağlanarak yapılabilir. Başka bir çözüm yolu bulunmamakta. En sağlıklı bağlantıyı ise LAN kablosu bağlantısı destekliyorsa öyle alabilirsiniz.

Bunu yapabileceğinizi sanmıyorum ancak TV'de Ethernet varsa Ethernet'le bağlanmak çözüm olabilir. TV modeli nedir bu arada?

Sanmam hocam Ethernet kablosu bağlayabilirsin.

Eğer ki TV 5 GHz'lik adaptörü destekliyorsa yapılabilir. Ayrıca OEM board olarak PCI-e soketli ise TV sökülüp anakart üzerinde RX tx bağlantılarının olduğu yere Wi-Fi kartı bağlanarak yapılabilir. Başka bir çözüm yolu bulunmamakta. En sağlıklı bağlantıyı ise lan kablosu bağlantısı destekliyorsa öyle alabilirsiniz.

Ethernet kablosu bağladım ama olması gerekenden çok düşük bir hız alıyor 100 alması gerekiyor ama 15 gibi komik bir hız alıyor Ethernet ile TV marka model Philips 55PUS8602.

Hocam TV'ye bağladığınız ethernet kablosu ve ethernet portunu bilgisayarla denediniz mi sorun yoksa o zaman sizin TV'nin ethernet portu da problemli olabilir.

Ethernet kablomda sorun yok bilgisayarımda kullandığım kablo zaten denemek için takmıştım.

O zaman TV nizin ethernet portu da sorunlu olabilir bilemiyorum isterseniz televizyonu fabrika ayarlarına alıp tekrar deneyin.

Televizyonunuz da eski bir Android kullanıyor anladığım kadarıyla masraf olacak ama eğer Netflix, Disney, Amazon Prime, Youtube vs kaliteli olarak izlemek istiyorsanız belki de bir Android TV Box almayı düşünebilirsiniz. 1500-2500 aralığında güzel cihazlar bulabilirsiniz.

Ethernet kablosu bağladım ama olması gerekenden çok düşük bir hız alıyor 100 alması gerekiyor ama 15 gibi komik bir hız alıyor Ethernet ile TV marka model Philips 55PUS8602.

Bahsettiğiniz modelde Wi-Fi 5 desteği var görünüyor. Ayrıca Lan bağlantısında yüksek hızda vermesi gerekiyor. TV'nizin anakartında sorunlar olabilir.

1715898317377.png

O zaman TV nizin Ethernet portu da sorunlu olabilir bilemiyorum isterseniz televizyonu fabrika ayarlarına alıp tekrar deneyin.

Televizyonunuz da eski bir Android kullanıyor anladığım kadarıyla masraf olacak ama eğer Netflix, Disney, Amazon Prime, YouTube vs kaliteli olarak izlemek istiyorsanız belki de bir Android TV box almayı düşünebilirsiniz. 1500-2500 aralığında güzel cihazlar bulabilirsiniz.

Kalsın o zaman masraf yapmak istemiyorum pek sadece YouTube'da 4K video izlenmiyor ona da katlanırım artık ucuz bir adaptörle bu iş çözülseydi alacaktım yine de önerin için teşekkür ederim.

Bahsettiğiniz modelde Wi-Fi 5 desteği var görünüyor. Ayrıca lan bağlantısında yüksek hızda vermesi gerekiyor. TV'nizin anakartında sorunlar olabilir.

Eki Görüntüle 2197404

Şu an şaşırdım bende Wi-Fi arama kısmında 5 GHz'i görmüyor bendekinde sorun olabilir.

Geri
Yukarı