5 gün A101'de çalıştıktan sonra işten ayrılmak

Makaleler
6
Yer
Starling City
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci;
R5 5600 - 4.7 GHz OC

Fan;
ID-COOLING SE-224-XT White

Anakart:
Gigabyte B550M DS3H

Ekran Kartı;
PowerColor Red Devil RX 6700 XT

Bellek;
GSKILL RipjawsV 2x8GB Siyah 3200Mhz DDR4 CL16

Depolama SSD;
Patriot Burst 480GB 560/540 MB/s
Samsung 870 Evo 250GB 560/530 MB/s
Kioxia Exceria G2 1TB 2100/1700 MB/s

Kasa/Güç Kaynağı;
GameGaraj NEO 202 Beyaz
MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold
Meslek
Green Arrow
Merhaba. A101'de çalışıyorum, 5. günüm. Muhtemelen işten ayrılacağım. WhatsApp'tan yazıp bir daha gitmemem yeter mi yoksa istifa dilekçesi vb. yazmam mı gerekir?

Merhaba. A101'de çalışıyorum, 5. günüm. Muhtemelen işten ayrılacağım. WhatsApp'tan yazıp bir daha gitmemem yeter mi yoksa istifa dilekçesi vb. yazmam mı gerekir?
İstifa dilekçesi ver tabiki de hocam öyle alıp başını gitmek kanunen doğru değil bildiğim.

Dilekçe olmadan ayrılamazsınız. Normal şartlarda dilekçenizi 15 gün önceden vermelisiniz fakat sizin işiniz zaten 5 gün sürmüş. Dilekçenizi yazın verin. Dilekçenizi verdiniz diyelim size 1-2 gün daha gelin derlerse eğer siz de tamam derseniz dilekçenizi alın 2 gün sonra tekrar verin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı firmada ben çalıştım, istifa kararımı aldığım an WhatsApp üzerinden müdüre mesaj atarak durumu açıkladım ki ben istifa bildirimi en kısa zamanda yapmış olayım ve bu kayıtlara geçsin kanıtlı bir şekilde diye. Bundan sonra birkaç gün daha gelmemi istediler bende mecbur kabul ettim ve sonrasında çıkışım yapıldı. Dilekçe isteselerdi dilekçede yazardım ama ben bir kere istifamı iletmiş olduğum için 1 2 hafta daha gel çalış falan demediler. Siz yine de konuşun talebinizi iletin, onlar size söylerler şu bu şekilde işliycek süreç diye.

Uzun süre A101 de çalıştım. Çekip giderseniz; Sizi 29 koduyla "İşveren tarafından ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranış nedeni ile iş akdinin feshi" çıkarıyorlar. Bunu düzeltmek için de dava açıp bayağı bir uğraşmanız gerekiyor. Neden ayrılmak istiyorsunuz?

Haftada 45 saat çalışacağımı söylediler. Günde 9 saat çalıştırıyorlar, haftada 1 gün izin ve 1 gün de tam çalışıyorsun. O da sabah 8'den gece 10'a kadar. 14 saat ediyor. Haftada 60 saat civarı çalışmış oluyorum. İş yorucu, her gün eve döndüğümde ayaklarım çok acımış oluyor. Sakal, telefon ve kıyafet konusunda da sıkıntı yaşadım. Neyse, bir yerde okuduğuma göre ilk 3 hafta falan deneme süresi oluyormuş. Bu sürede istediğin gibi çıkabiliyormuşsun. Doğru mu? Yoksa da bir dilekçe yazar veririm.

Geri
Yukarı