Çözüldü 5 gün devamsızlık belge almaya engel mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hero11cf

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Arkadaşlar selam. Lisedeyim ve 3 özürlü 2 özürsüz olmak üzere 5 günlük devamsızlığım var. Bu benim belge almama engel oluyor mu yoksa 5 günü geçerse mi belge alamıyorum? Şimdiden teşekkürler.

Hayır. Belge alamamak için özürsüz 5 devamsızlığı aşmanız lazım. Toplam 5 tane değil yani.

Ortaokulda durum aynı mı?
Ortaokulda öyle bir şey yok zaten her türlü alıyorsun belge :D Bizim hocalar göz korkutmak için diyordu öyle ama lafta kalıyor. 10 gün özürsüz devamsızlığım olmasına rağmen takdir belgesi almıştım. Kalma olayı var ama belge alamama yok.

Bu durumu hocalara sorduğumda toplam 5 gün diyordu ama ortaöğretim yönetmenliğini okuduğumda da özürsüz 5 günü aşarsa diyordu. Hangisine inanacağımı şaşırmış durumdaydım😀
Özürsüz 5 günü aşması lazım kesin bilgi bu. Toplam 5 gün falan değil. Tabii özel okullar kendi kurallarını kendisi belirliyormuş sanırım. Oralarda değişik olabilir.

Bu durumu hocalara sorduğumda toplam 5 gün diyordu ama ortaöğretim yönetmenliğini okuduğumda da özürsüz 5 günü aşarsa diyordu. Hangisine inanacağımı şaşırmış durumdaydım😀

Özürsün 5 günü aşarsa belge alamıyorsun da, belge sizin için neden önemli ortalamanız yüksek olsun yeter belge bir kağıt parçası.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı