Çözüldü 5 gün devamsızlıkta ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

darkinbox

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Kasap
Arkadaşlar merhaba, belki bilen falan vardır sormak istedim. Şu 5 gün devamsızlık şartı diye bir şey var biliyorsunuz 5 gün gelmezsek belge alamıyoruz. Okulumdaki müdür yardımcısına sorduğumda "o 5 gün art arda devamsızlık yaparsan olur demişti, yarın okula gitmeyeceğim, ama bu sebepten korkuyorum. 4 gün devamsızlığım var, yarın gitmezsem 5 olacak ya öğretmenin dediği yanlışsa 5 gün devamsızlık art arda olmadan bile belge alamıyorsak. İyice açıklayabilecek biri var mı? Bana? Çok yardımcı olur :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
WhatsApp'tan sınıf hocanıza mesaj atıp sorun belki yardımcı olur. Benim bildiğim lisede toplamda 5 gün devamsızlık olunca belge alamıyorsunuz, ortaokulu bilmiyorum. İlk dönem 13 gün devamsızlığı olan arkadaş nasıl belge almış anlamadım özürsüz olarak düşünürsek. İlk dönem 5 gün devamsızlıktan belge alamama olayını bizim sınıftan bilmeyen kişiler vardı ve bu yüzden belge alamadılar. Sistem biraz tuhaf her okul bir şey diyor.

5 gün devamsızlık yapan belge alıyor mu sorusu cevap buldu. Milli eğitim bakanlığı'nın geçtiğimiz aylarda yayımladığı yönetmelik değişikliğiyle birlikte takdir ve teşekkür belgesini de içeren ödül sistemini değiştirdi. Buna göre, 5 gün devamsızlık yapan öğrenci, takdir ve teşekkür belgesi almaya hak kazanamayacak. Ayrıca devamsızlık süresi 10 günü, toplamda ise 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak.

Burada 5 gün devamsızlık yapan belge alamıyor diyor.
Arkadaşlar merhaba, belki bilen falan vardır sormak istedim. Şu 5 gün devamsızlık şartı diye bir şey var biliyorsunuz 5 gün gelmezsek belge alamıyoruz. Okulumdaki müdür yardımcısına sorduğumda "o 5 gün art arda devamsızlık yaparsan olur demişti, yarın okula gitmeyeceğim, ama bu sebepten korkuyorum. 4 gün devamsızlığım var, yarın gitmezsem 5 olacak ya öğretmenin dediği yanlışsa 5 gün devamsızlık art arda olmadan bile belge alamıyorsak. İyice açıklayabilecek biri var mı? Bana? Çok yardımcı olur :)

Hocam ilk dönem 13 gün devamsızlığım vardı verdiler takdir belgesini. Bir şey olmuyor

Özürsüz devamsızlığın 5'i geçerse belge alamazsın, 10'u geçerse sınıfta kalırsın. Özürlü devamsızlık + özürsüz devamsızlığın toplamda 30'u geçerse sınıfta kalırsın.

Orta okulda sınıfta kalma diye bir şey yok 6.sınıfda 2.dönem sonu toplam 60 gün 8.sınıfta 2. dönem sonu toplam 40 gün devamsızlığım vardı hiçbir şey olmadı.

O lisede var ya.

Geri
Yukarı