5 gün kullanılmayan bilgisayar yavaşladı

Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SSD
Ekran kartı
NVIDIA
5 gün bilgisayarımı kullanmadım açtığımda ağırdı, güncelleme vardı. Güncelleştirmeleri duraklattım, neden 5 gün kullanmadığım bilgisayarım ağırlaştı kirlenmiş olabilir mi? Sakladım da bilgisayarı.

5 gün bilgisayarımı kullanmadım açtığımda ağırdı, güncelleme vardı. Güncelleştirmeleri duraklattım, neden 5 gün kullanmadığım bilgisayarım ağırlaştı kirlenmiş olabilir mi? Sakladım da bilgisayarı.

Microsoft'un yaptığı planlı eskitmedir. Başka bir şey gelmiyor aklıma.

O an güncelleme yapıyorsa yani bir yerlere dosya yükleniyorsa yavaşlayabilir.

Mesela Unlocker diye bir program var. Onunla sistem dosyaları silince geç siliyor ve silinene kadar bilgisayar yavaşlıyor.

Güncellemede sistem dosyası değiştiryor veya sisteme dosya ekliyor. Bu işlemi yapana kadar bilgisayar yavaşlayabilir.

Klasik Microsoft işte. Durduk yere sistemi şişiriyor ve tonla işlemi arka planda çalıştırıyor. Tavsiyem güvenilir bir Custom Windows 10 yüklemen. Bazı kişiler hiçbir custom iso güvenilir değildir diyebilir fakat ben ognitorenks Windows 10 ve EndeavourOS Dual boot olarak kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı da çekmedim.

@420645 Komik olan ne küçük dostum hayatında Windows harici işletim sistemi kullandın mı? Microsoft ekosisteminden ve dayatmalarından haberin yok hayatsız gibi akşama kadar burada oyun önerisi yapıyorsun, reelda umursanmayan hayatına anlam katmaya çalışıyorsun git LGS çalış sosyalde yanıt kasacağına.

Artı -1 Eksi
Bence güncellemeleri bi yap rahatlasın sistem sonra tekrar bak

Yavaşlama neye göre? Test yapmadan kesin diyemeyiz.
Yani bildiğiniz öncekinden biraz daha yavaşladı.
Bence güncellemeleri bi yap rahatlasın sistem sonra tekrar bak
Güncelleme yapılırken yeniden başlatılıyor da kaldı power tuşu ile kapattım temizleniyor dedi de.
Klasik Microsoft işte. Durduk yere sistemi şişiriyor ve tonla işlemi arka planda çalıştırıyor. Tavsiyem güvenilir bir Custom Windows 10 yüklemen. Bazı kişiler hiçbir custom iso güvenilir değildir diyebilir fakat ben ognitorenks Windows 10 ve EndeavourOS Dual boot olarak kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı da çekmedim.
Normal mi peki?

Geri
Yukarı