Bilgisayar yavaşladı

Shura12

Centipat
Daha fazla  
Selam bundan yaklaşık 2 ay önce bilgisayar normal bir şekilde çalışırken çok tozlandığı için temizletmeye götürdüm. Bilgisayarcı fan tutarken kabloları çıkarmadığı için ve fanlar çok hızlı döndüğü için bilgisayarın kısa devre yaptığı söylendi. Bozan adam yapamadı başka bir yere götürdük bilgisayarı tamir etti çalıştırdı ama şöyle bir sorun var eskiden oynadığım oyunları şu an aynı oynayamıyorum. Örneğin Sekiro'yu yüksek ayarlarda gayet iyi çalıştırırıken şu an orta ayarlarda oynamak zorunda kalıyorum. Ne yapabilirim? Nedeni nedir?

Selam bundan yaklaşık 2 ay önce bilgisayar normal bir şekilde çalışırken çok tozlandığı için temizletmeye götürdüm. Bilgisayarcı fan tutarken kabloları çıkarmadığı için ve fanlar çok hızlı döndüğü için bilgisayarın kısa devre yaptığı söylendi. Bozan adam yapamadı başka bir yere götürdük bilgisayarı tamir etti çalıştırdı ama şöyle bir sorun var eskiden oynadığım oyunları şu an aynı oynayamıyorum. Örneğin Sekiro'yu yüksek ayarlarda gayet iyi çalıştırırıken şu an orta ayarlarda oynamak zorunda kalıyorum. Ne yapabilirim? Nedeni nedir?
İçinden parça çalmış olmasın? Bileşenlerinizi kontrol edin.

İçinden parça çalmış olmasın? Bileşenlerinizi kontrol edin.

Yok baktım ekran kartı işlemci vs. aynı duruyor :D. Zaten Casper yetkili servisti sanırım öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Anakarta bakmamıştım bakayım dedim böyle duruyor o da.
1697056540100.png

Sistemini öğrenebilir miyim?

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.
Anakart: ASUS A320M-F
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX570 8 GB.
RAM: XPG Gammix 8 GB D30 (3000MHz CL16)
SSD: Adata SU750 512 GB.
Hocam hazır sistemdi zaten PC hocası GG1.

Sıcaklıklar nedir? Belki temizlerken termal macunları da temizlemiştir ve yenisini sürmemiştir, her şey olabilir bu dönemde.

Yok baktım ekran kartı işlemci vs. aynı duruyor :D. Zaten Casper yetkili servisti sanırım öyle bir şey olacağını sanmıyorum. Anakarta bakmamıştım bakayım dedim böyle duruyor o da. Eki Görüntüle 1974432

İşlemci: AMD Ryzen 3 3100.
Anakart: ASUS A320M-F
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX RX570 8 GB.
RAM: XPG Gammix 8 GB D30 (3000MHz CL16)
SSD: Adata SU750 512 GB.
Hocam hazır sistemdi zaten PC hocası GG1.
Format atmayı denediniz mi? Anti virüs programını çalıştırmayı deneyin.

Sıcaklıklar nedir? Belki temizlerken termal macunları da temizlemiştir ve yenisini sürmemiştir, her şey olabilir bu dönemde.

Macunları yenilediğini söyledi.

Format atmayı denediniz mi? Anti virüs programını çalıştırmayı deneyin.

Evet zaten adam verdiğinde formatlamıştı üzerinden süre geçti 1 2 hafta önce bende formatladım şimdi yazmak aklıma geldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı