5 hoparlörden nasıl ses alabilirim?

Bugün açtığımda bilgisayarı dediğin yerden sınama yaptığımda hepsi çalıştı. Subwoofer hariç. Ama dediğim gibi şarkı çalarken hala 2 hoparlörden ses geliyor. Aldığım adama mesaj attım stereo kablo olması gerekiyor dedi.
Bence bunu yükleyin:

Standart paketi indirin.
Kurulum yaparken son aşamalarda ses çıkışını seçebileceğiniz bir yer gelecek.
Orada varsa 5.1 seçin. Yoksa da 4.1 seçin. Ondan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve şarkı açmayı deneyin.

Halen aynıysa bu video ile de test edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de stereo kablo olması gerekiyor derken ne demek istemiş anlamadım. Zaten şu an stereo çalışıyor hoparlörler.

Bence bunu yükleyin:

Standart paketi indirin.
Kurulum yaparken son aşamalarda ses çıkışını seçebileceğiniz bir yer gelecek.
Orada varsa 5.1 seçin. Yoksa da 4.1 seçin. Ondan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve şarkı açmayı deneyin.

Halen aynıysa bu video ile de test edin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bir de stereo kablo olması gerekiyor derken ne demek istemiş anlamadım. Zaten şu an stereo çalışıyor hoparlörler.

Kurdum, 5.1 seçtim ama yine ayı.

Sanırım stereo kablo almam gerek. İzlediğim bir videoda da öyle diyordu.

Kurdum, 5.1 seçtim ama yine ayı.

Sanırım stereo kablo almam gerek. İzlediğim bir videoda da öyle diyordu.

O halde ilk attığınız aparatla ya da benim attığım aparatla bağlarsanız çalışacaktır.

Stereo dönüştürücü aldım. Ama yine 2 hoparlörden şarkı sesi geliyor. Anlayamadım bir türlü.
Telefonu bağlayıp deneyin bir de. Şarkıyı nereden açıyorsunuz?
Aldığınız dönüştürücüyü doğru bağladığınızda emin misiniz? Size ilk attığım videoya bakın.
3 kabloyu dönüştürücüye takacaksınız ve dönüştürücüden gelen bir kabloyu bilgisayara ya da telefona. Çalışması lazım böyle. Sorun donanımsal da değil bu arada. Sınama yapınca çalışıyorlar çünkü.

Son düzenleme:
Telefonu bağlayıp deneyin bir de. Şarkıyı nereden açıyorsunuz?
Aldığınız dönüştürücüyü doğru başladığınızda emin misiniz? Size ilk attığım videoya bakın.
3 kabloyu dönüştürücüye takacaksınız ve dönüştürücüden gelen bir kabloyu bilgisayara ya da telefona. Çalışması lazım böyle. Sorun donanımsal da değil bu arada. Sınama yapınca çalışıyorlar çünkü.

Telefonda da aynısı oluyor. YouTube, Spotify.

Evet. Benim ilk attığım mesajımdaki ürünü aldım. Üçünü de ona bağlayıp, ondaki tek kabloyu yeşil kısma takıyorum.

Donanımsal diye de ilk başta korkmadım değil dolandırıldım mı dedim kendi kendime.

Telefonda da aynısı oluyor. YouTube, Spotify.

Evet. Benim ilk attığım mesajımdaki ürünü aldım. Üçünü de ona bağlayıp, ondaki tek kabloyu yeşil kısma takıyorum.

Donanımsal diye de ilk başta korkmadım değil dolandırıldım mı dedim kendi kendime.
Hocam 5 numaralı mesaja bakar mısınız? Sizde öyle seçenekler var mı?

Hocam 5 numaralı mesaja bakar mısınız? Sizde öyle seçenekler var mı?

Orada yok ama realtek audio console bölümünde var. Hoparlör doldurma.

Driver'da sorun vardır diye kaldırdım, kurdum şimdi tek soldan geliyor ses. Kesin driver ile ilgili bir sorun ama anlayamadım gitti.

Geri
Yukarı