5 Japon balığı için kaç litre akvaryum gerekir?

Şimdi baştan söylüyorum, balıklar hakkında bilgim yok ama düz mantıkla ilerlersek:
1 adet Japon balığı fanusta yaşayabiliyor. Fanus kaç litre su alıyor? Misal 3 litreyse, 3x5=15. Yani balık başına 3 litre düşüyor ve 5 balığa 15 litre yeter.
Bence çok mantıklı.

TYT kalıcı hasarlar bırakmış.

Konu hakkında gram bilgi sahibi olmayıp, alt tarafı balık demek kadar cahilce bir yaklaşım daha önce görmemiştim, sizin gibi insanların çocuk dahi yapıp bakmaması lazım.

Güya burada yanlış bilgi vermek yasak, adam yanlış bilgi veriyor ve bu konuda ısrar ediyor.

Bu arada sen de alt tarafı bomboş bir insansın daha fazla sana cevap verip kendimi yormak istemiyorum.

Selam benim yaklaşık 10 - 15 litre akvaryumum var. İçinde de 3 Japon 1 çöpçü balığı var. Akvaryuma 1 tane Japon bir tanede teleskop balığı almayı düşünüyorum (fotoğraftaki aynı boyutlarda) sizce çok mu gelir? Yoksa ideal mi?

Görsel isterseniz:
Selam reis çöpçüyle japon aynı yerde yaşar bende besliyorum bendede şuan balık mevcutu hayli fazla oldu 11 oldu 2 tane vercem 9 a düşecek 25 30 litre civarı akvaryumum

Herkes saçma sapan yazmış şikayet edicem tek tek yanlış bilgi için;

Doğrusu;

5 Japon balığı için minimum 80-100LT gerekli.

Selam reis çöpçüyle japon aynı yerde yaşar bende besliyorum bendede şuan balık mevcutu hayli fazla oldu 11 oldu 2 tane vercem 9 a düşecek 25 30 litre civarı akvaryumum

~200Lt akvaryum gerekli o balıklar için.

Şuradan balık sayısı ve ölçüsünü yazıp hesaplaya tıklarsanız doğru LT'yi öğrenirsiniz.

Doğrusu;

Haklısın zaten sorunumdan bahsettim daha japonlarım yavru maddi gelirim yok akvaryumu kurmakla param bitti ailemde ekstra balık koydu 2 3 tane koyacaktım büyüyünce akvaryumuda büyütürüz dediler zaten balıklarımın çoğu canlı yem olacak yada ölümün kıyısındayken kurtardığım yavrular fotoğrafını bırakacağım aşağıya

Doğrusu;

Şuradan balık sayısı ve ölçüsünü yazıp hesaplaya tıklarsanız doğru LT'yi öğrenirsiniz.

Küçük olduğunun bende farkındayım duurumu izah ettim aileme hatta akvaryumu büyüteceğim diye güçlü bir filtre seçimi yaptım şuan duvara doğru vuruyorum 2 aya kalmaz yada yaz tatilinde çalışıp paramı biriktireceğim

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240204-231241.png
    Screenshot_20240204-231241.png
    163,8 KB · Görüntüleme: 9
Haklısın zaten sorunumdan bahsettim daha japonlarım yavru maddi gelirim yok akvaryumu kurmakla param bitti ailemde ekstra balık koydu 2 3 tane koyacaktım büyüyünce akvaryumuda büyütürüz dediler zaten balıklarımın çoğu canlı yem olacak yada ölümün kıyısındayken kurtardığım yavrular fotoğrafını bırakacağım aşağıya

Yeni ve büyük akvaryum için hazır almayıp camcıları gezip yaptır. İnsaflı bir camcıya denk gelirsen çok cüzi bir paraya oldukça büyük akvaryumlar yaptırabilirsin.

Yeni ve büyük akvaryum için hazır almayıp camcıları gezip yaptır. İnsaflı bir camcıya denk gelirsen çok cüzi bir paraya oldukça büyük akvaryumlar yaptırabilirsin.
Babamın tanıdıkları var konuşup yaptıracağım fakat eskiden her türlü hayvan beslemiş olmalarına rağmen benim bu hobime karşı çıkıyorlar alıştıra alıştıra yapıyorum bunuda ya betta yada karides akvaryumu yaparım zaten takas ettirip Molly veya Lepistes ile değiştirmeyi düşünüyorum ama yeterli bilgim yok bilgi edinince yapacağım

Şimdi baştan söylüyorum, balıklar hakkında bilgim yok ama düz mantıkla ilerlersek:
1 adet Japon balığı fanusta yaşayabiliyor. Fanus kaç litre su alıyor? Misal 3 litreyse, 3x5=15. Yani balık başına 3 litre düşüyor ve 5 balığa 15 litre yeter.
Bence çok mantıklı.
Biri bana 1 yıl önce ki mesajımın neden hortladığını ve bunun için ceza yediğimi söyleyebilir mi😄.

Yeni konular

Geri
Yukarı