5 katlı bina için mimari kat planı proje örneği

actanonverba

Megapat
Olabildiğince kısa tutacağım. Bana 100'er m'2 den 5 katlı (toplam m'2 en az 500 olacak) bir konut binasının mimari proje .dwg dosyası lazım. Yapacağım şey şu;
Isıl sistemlerin tasarımı dersimizde hocamız hazır bir proje bulup bazı direktifler doğrultusunda katlardaki fazlalıkları çıkartarak sade hale getirmemizi istedi. Haftadan haftaya üzerine eklemeler yaparak bir şeyler yerleştireceğiz, amaç zaten ısıtma sistemi kurmak ve hesaplamalarını yapmak ancak şuanda acilen yapmam gereken şey düzgün ve işime yarar bir proje bulup az autocad bilgim ile sadece silme işlemi yaparak olabildiğince hocamın istediği hale getirmek. Fikir açısından birisinden örnek aldım, elimdeki projede zemin+3 arakat+çatı katı olsa yeter. Sadeleştirmeleri yaptığımda elimde kalanın şuna benziyor olması lazım. Lütfen anlayan var ise yardımcı olsun, en azından nasıl doğru örnek proje arayabilirim bunu söyleseniz bile belki kendim bulurum. (4 saattir arıyorum düzgün bir şey bulamadım)
Örnek; Mimari kat planından bir çok şeyi silerek elimde kalması gereken şey az çok böyle olacak;
1572087849298.png

Veya böyle;
1572087871006.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı