5 Mbps upload ile Twitch donma yapıyor

eggy ladd

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık bir haftadır Twitch'te yayın yapıyorum. 5.6 Mbit upload hızım var fakat 720PX60FPS yayın yaptığımda yayında donma yapıyor. 3000-4500 arası farklı farklı bitrate verdim fakat yayında değişen bir şey olmadı. Oyun oynarken çok akıcı fakat yayın sürekli donuyor veya görüntüde yavaşlama vs. oluyor. Atlanan kare sayısı çok fazla. Şu ana kadar denediğim oyunlar Dead by Daylight, PUBG ve Sea of Thieves. Ekran kartıma bindiriyorum yükü, ekran kartım 2060 Super.

Yaklaşık bir haftadır Twitch'te yayın yapıyorum. 5.6 Mbit upload hızım var fakat 720PX60FPS yayın yaptığımda yayında donma yapıyor. 3000-4500 arası farklı farklı bitrate verdim fakat yayında değişen bir şey olmadı. Oyun oynarken çok akıcı fakat yayın sürekli donuyor veya görüntüde yavaşlama vs. oluyor. Atlanan kare sayısı çok fazla. Şu ana kadar denediğim oyunlar Dead by Daylight, PUBG ve Sea of Thieves. Ekran kartıma bindiriyorum yükü, ekran kartım 2060 Super.

Silahli aksiyon oyunlarında yeterli olmuyor blur ve atlama yapıyor.

Burayada göz atmanızı tavsiye ederim.

Bir ara yayın ayarlarını yaparım istersen.

OBS Studio'da Görünüm sekmesi altında Paneller'in içinde istatistikler var. Onu aktif et.

2.jpg

Bu şekilde İstatistikler penceresi açılacak.

1.jpg

• İşleme gecikmesi kısmındaki değerler kırmızı oluyorsa işlemci ile alakalı bir sorun oluyordur.
  • Kodlama gecikmesi kısmındaki değerler kırmızı oluyorsa ekran kartıyla ilgili bir sorun olabilir.
  • Atlanan Ağ kısmındaki değerler çok yükseliyorsa Server ile alakalı bir sorun olabilir.

Geri
Yukarı