5 milyon TL'lik arabayı alabilmek için ne kadar maaş gerekli?

wristcutter

Hectopat
Merhaba. Şu sıralar aklıma bir şey takılıyor. Çevremde gördüğüm 15 20 bin aylık kazanan adamların milyonluk evleri ve arabaları var. Bu nasıl oluyor? Benim hayalimdeki araba 5 milyon TL civarında. Sizce bu arabayı alabilmek için aylık kaç bin kazanmam lazım ortalama?

Son düzenleyen: Moderatör:
O arabalar önceden 1 2 bilemedin 3 milyondu. Sonra dolar arttı TL değer kaybetti derken 5 milyon oldu. Bizim oturduğumuz villa şu an 10 milyon TL civarı ama 2 sene önce 2 milyondu.

Merhaba. Şu sıralar aklıma bir şey takılıyor. Çevremde gördüğüm 15 20 bin aylık kazanan adamların milyonluk evleri ve arabaları var. Bu nasıl oluyor? Benim hayalimdeki araba 5 milyon TL civarında. Sizce bu arabayı alabilmek için aylık kaç bin kazanmam lazım ortalama?

O insanlar sadece aylık maaşı ile o evleri arabaları aldığını düşünmüyorum illaki bir yatırım yapmıştır ondan elde ettiği kar ile o evi arabayı almıştır öbür türlü çok zor bir şey.

Muhtemelen miras aracılığıyla bence en az 40k lazım.

Geri
Yukarı