5. Nesil Intel İşlemciler

Makaleler
82
Yer
ε
4. nesil H97 ve Z97 anakartlar 5. nesil işlemcileri desteklemişti. Sonra 6. nesil anakartlar 7. nesil işlemcileri destekledi. Şimdiki 8. nesil anakartlar da muhtemelen 9. nesil işlemcileri destekleyecek. 10. nesil belki DDR5 RAM ile birlikte gelen ilk mimari olabilir.

Chipset denir ona soket degil ornek= 100 ve 200 serisi chipsetler 6 ve 7 destekler 300 serisi chipsetler de 8.nesil. 6 ve 7 de 1151 soket. :)
Intel® B250 Chipset Ürün Teknik Özellikleri 200 serisi bir chipset. :D
"1151v2 anakart almanıza gerek yok 1151 olanlarda yeni gelecek BIOS sürümleriyle de kullanabileceksiniz" diye söylenti çıkmıştı işte. Çipset veya soket beni ilgilendirmiyor. Benim duyduğum bu.

4. nesil H97 ve Z97 anakartlar 5. nesil işlemcileri desteklemişti. Sonra 6. nesil anakartlar 7. nesil işlemcileri destekledi. Şimdiki 8. nesil anakartlar da muhtemelen 9. nesil işlemcileri destekleyecek. 10. nesil belki DDR5 RAM ile birlikte gelen ilk mimari olabilir.
5. Nesil masaustu islemciye ornek verir misin? Mobil icin cikti diye biliyorum.
"1151v2 anakart almanıza gerek yok 1151 olanlarda yeni gelecek BIOS sürümleriyle de kullanabileceksiniz" diye söylenti çıkmıştı işte. Çipset veya soket beni ilgilendirmiyor. Benim duyduğum bu.
Soket denilen sey giristir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı