5 numara gözlük yerine 4,5 numara gözlük takmak

zarkatake

Decapat
Dostlar, selam.
Yaklaşık 1 ay önce göz doktoruna gitmiştim klasik numara kontrolü için ve yaklaşık 1 yıl falan gitmemiştim göz doktoruna.

İşte adam denedi falan. Böyle nasıl, şöyle nasıl, bayağı bir uzun sürdü düzgün numarayı bulması ve 2, 75'den 5'e çıktı göz numaram.
Ben 5 numara camı taktırdım fakat hem gözüm ağrıyordu. Hem de alışamamıştım. Aslında bunlar biraz normal çünkü göz numaram neredeyse 2 katına çıktı. O yüzden abimin eski 4,5 dereceli gözlüğünü kullandım, gayet iyiydi. 1 aydır da onu kullanıyordum. Şimdi sizlere 2 sorum var;

1-) 4,5 derece kullanmak gözümde herhangi bir sıkıntı yaratır mı?
2-) bugün 5 dereceyi taktım ve gözümde hafif bir yanma, ovma isteği var. Doktorun yanlış dereceyi vermiş olma ihtimali var mıdır?

Bazen farklı faktörlerden dolayı göz numarası yanlış ölçülebiliyor. Doktor yanlış ölçmüş anlamına gelmiyor. Böyle bir durum da olmuş olabilir. Elbette doktor kaynaklı bir hata da olabilir.

Bazen farklı faktörlerden dolayı göz numarası yanlış ölçülebiliyor. Doktor yanlış ölçmüş anlamına gelmiyor. Böyle bir durum da olmuş olabilir. Elbette doktor kaynaklı bir hata da olabilir.
Aslında ben verdiğim cevaplardan emin değilim çünkü çok benzerlerdi, doktor da bunu anlamış olmalı ki bayağı uzun tuttu.

Benim gözüm 2 numara ama ben 1.25 ile görebiliyorum bu yüzden 1.25 verdi normalde çoğu insanın iki gözü farklı numara olur benim iki gözüm de 1.25 yazan numaraya takılma hangi numarayla görebiliyorsan onu al.

Yeni konular

Geri
Yukarı