5 saat aralıksız CS:GO oynamak zararlı mı?

Kanka sinirli falan değilsen oynanır çok kasmıyor san takmiyorsan oynanır yani ben eskiden oynuyordum 7-8 saat ama öyle eğlencesine şimdi 2-3 saat olunca çok sinirlenirsem yoruluyorum.

6 ay önce bilgisayar topladım. Kıyamıyordum parçaları eskileşir, bir sıkıntı çıkar diye. Fazla ısındıracak oyunlar oynamıyordum. Bu seferlik 5 saat CS:GO oynadım aralıksız. Oyundayken bayağı ısınıyor ve bir arıza veya zarar görecek diye tereddüt ediyorum. Kötü bir şey olur mu?

Bilgisayar özellikleri:
RTX 2060 EVO 6 GB
ASUS H510M GAMING.
16 GB RAM
AMD Ryzen 5.
H510M'e Ryzen 5'i nasıl taktın? Biri LGA1200 diğeri PGA1331(AM4) .

Bilgisayarınız ısınmadığı sürece sıkıntı olmamalı fakat Intelligent standby list cleaner gibi bir programla arkadaki gereksiz dolar RAM'i temizlemenizi öneririm (Bahsettiğim program bunu otomatik olarak belli koşullarda kendisi yapıyor). Kendi kişisel sağlığınıza gelince ortalama her 15 dakikada bir bir kalkıp esneyin, mümkünse bulunduğunuz ortamı 1 dakika dolaşın, ileride bel ağrısını çekmeyin.

6 ay önce bilgisayar topladım. Kıyamıyordum parçaları eskileşir, bir sıkıntı çıkar diye. Fazla ısındıracak oyunlar oynamıyordum. Bu seferlik 5 saat CS:GO oynadım aralıksız. Oyundayken bayağı ısınıyor ve bir arıza veya zarar görecek diye tereddüt ediyorum. Kötü bir şey olur mu?

Bilgisayar özellikleri:
RTX 2060 EVO 6 GB
ASUS H510M GAMING.
16 GB RAM
AMD Ryzen 5.
Hocam korkmanız çok saçma ben elimdeki laptop ile 6 saat oyundan çıkmıyorum üstüne birde geceleri oyun indiriyorum 20-30 GB lik.

YKS'den yeni çıktım 1 sene boyunca oynamayinca acısını çıkarmak istemiştim :D oyun esnasında sıcaklık bilgisini soran arkadaşlar olmuş maksimum 87 dereceyi görüyor görev yöneticisinden takip verdiğiniz bilgi ve sağlığımı düşündüğünüz için teşekkür ederim dediklerinizi aynen uygulayacağım.
İşlemcinize voltaj ayarı yapmanızı öneririm 3600 ise.

Geri
Yukarı