Bilgisayar ile günde 12 saat aralıksız oyun oynamak bilgisayara zarar verir mi?

• Konuyu başlatan ewig
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 11B
Bilgisayarı bilmem de, sizin ömrünüzü kısaltacağı kesin.
Sorunuza gelecek olursam eğer, bilgisayar çok ısınıyorsa zarar verebilir, ömrünü kısaltabilir. Yani evet.
Isınma dereceleri gayet iyi şu pandemi virüs olayları bitince toparlayacağız insallah bilgisayardan kalktıgımda gözlerim agriyor kafami 2 elinin arasina alan birisi güç uyguluyor sanki dişlerim agriyor nedense bilgisayardan kalkinca

Isınma dereceleri gayet iyi şu pandemi virüs olayları bitince toparlayacağız insallah bilgisayardan kalktıgımda gözlerim agriyor kafami 2 elinin arasina alan birisi güç uyguluyor sanki dişlerim agriyor nedense bilgisayardan kalkinca
Radyasyon yani bu günde 12 saat bilgisayar da oyun oynamak fiziksel anlamda insanı yorar başta göz sağlığı böyle giderseniz yakın çalışmalar sonucu birkaç sene içinde 0.75 1.75 gibi değerlerden başlayarak uzak gözlük ile başlama mecburiyetinde kalırsınız.

Günlük 14 saate yakın bilgisayar başında geçiriyor olabilirim de 14 saat oyun oynamıyorum, nasıl 12 saat aralıksız oyun oynayabilir ki bir insan?

Ayrıca 2 saatten sonra insanda oturduğu yerden kalkma hissiyatı gelir, duramazsın 5 saatten fazla aynı yerde yahu.
Dostum 12 saat aralıksız dediğim mesela 2.30 saat fizik ders izliyorum 1 saat televizyona bakıyorum 1 saat valorant oynadıysam 20 dakika duruyorum su içiyorum yoksa bende insanim😁😁

Sonra hastanelik olduğunuzda haberlere çıkıyor "Günde 12 saat oyun az kalsın öldürüyordu" diye.
İlerleyen zamanlarda gençliğini bunlarla geçirdiğini fark edersen pişman olursun. Oyunu 80 yaşında da oynarsın, ama gençliğini her zaman yaşayamazsın.
Bilgisayar için de iyi değil hocam, aletle de empati yapsanız biraz :D?

Geri
Yukarı