5 Saatlik ders ortalamayı ne kadar düşürür?

CathedralDogs

Decapat
Beş saatlik Matematik dersimden düşük aldım, ortalamamı ne kadar etkiliyor? Sanırım 05 gibi bir puan aldım. Kaç olur ortalamam?
Şu an ki ortalamam = 60,8966.

Son düzenleyen: Moderatör:
@CathedralDogs, ders saati yüksek. Ne yapabilirim? Ortalamayı ciddi anlamda etkiliyor. Ders saati yüksek olsa da o kadar puan düşürmez. O kadar düşürmesi için haftada en az 16-17 saat olması gerekir.
Anlıyorum hocam, belki hoca insaflıdır, on girer. Hiç sanmıyorum ama, bilgi için çok teşekkür ederim.

Haftalık ders sayın önemli. Kaldı ki şu an o dersten ne kadar not girildiği de bilinmiyor. Belki hiç not girilmemiş dersler de vardır.

Ama genel kanı olarak her saat 100/39, yani ~2,56 etki eder. 5 saatlik dersin 100 olması ile 0 olması arasında 12,8 fark vardır.
Anlıyorum hocam, belki hoca insaflıdır, on girer. Hiç sanmıyorum ama, bilgi için çok teşekkür ederim.
10 girmez. Sınav notun neyse o olur. Ben en fazla boş kağıda 1 gireni gördüm 5 yıllık lise hayatımda.

Haftalık ders sayın önemli. Kaldı ki şu an o dersten ne kadar not girildiği de bilinmiyor. Belki hiç not girilmemiş dersler de vardır.

Ama genel kanı olarak her saat 100/39, yani ~2,56 etki eder. 5 saatlik dersin 100 olması ile 0 olması arasında 12,8 fark vardır.

10 girmez. Sınav notun neyse o olur. Ben en fazla boş kağıda 1 gireni gördüm 5 yıllık lise hayatımda.
Üç sınavım kaldı, sınıfım karantinaya girdi malesef ki, onlardan güzel bir not alabilirim. Anladığım kadarı ile 12,8 puan düşücek değil mi hocam?

Matematikte hiç not yoksa daha az düşer. 100 olması ile 0 olması arasındaki farkı söyledim. Hiç not yokken ortalama kadar etki ediyordu diye düşünülebilir sanırım. Bu da ~7,8 yapar. Yani daha az. Benim söylediğim 12,8 sayısı olabilecek en fazla değer.

Tekrardan belirteyim. Haftalık 39 ders olarak düşündüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı