YouTube'a başlanır mı?

Aequitas233

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Sizlere sorum var. Ben Instagram ve YouTube başlamak istiyorum. Açıkçası YouTube'da içerik ürettim. Bıraktım ve takipçi zor kasılıyor. Arkadaşlarımın gazıyla tekrar başlamak istiyorum. Instagram'da editler yapacağım da YouTube'da Valorant videoları çekmek istiyorum da zor hem de izlenmiyor. Arkadaşlarım çok iyi oynuyorsun falan diyorlar ama nasıl yapmam gerek? YouTube tutar mı?

Hocam konu cevabı değil belki ama başlarsan mutlaka tiktok hesabı açıp orda da kısa video ve editlerini paylaş ve instagram/youtube adını yaz. Gerçekten TikTok çok aşırı fazla takipçi kasmanı sağlıyor insanlar fan pageler ile orta düzey bir editle kolayca binlerce takipçi ediniyor, soruna cevap olarak çok hevesliysen başla ama editinin iyi olması lazım düz videoyu koyarsan pek izlenmeyebilir.

Arkadaşlar selam. Sizlere sorum var. Ben Instagram ve YouTube başlamak istiyorum. Açıkçası YouTube'da içerik ürettim. Bıraktım ve takipçi zor kasılıyor. Arkadaşlarımın gazıyla tekrar başlamak istiyorum. Instagram'da editler yapacağım da YouTube'da Valorant videoları çekmek istiyorum da zor hem de izlenmiyor. Arkadaşlarım çok iyi oynuyorsun falan diyorlar ama nasıl yapmam gerek? YouTube tutar mı?
Hocam oyun kesitleri izlenmiyor, başka içerik türlerine yönelmelisiniz.

Artık oyun videoları dikkat çekmiyor ancak çok iyi derece de oynuyorsan profesyonel anlamda o zaman izlenebilirsin ya da fazla komik dikkat çekici içerik üretebilirsen ki kaliteli mikrofon, görüntü kalitesi ve edit gerekiyor. Bunun yanında videolardan klipler çıkartıp shortsa atarak takipci çekebilirsin. En önemlisi de facecam. Kameralı olursa çok daha iyi olur

Tutar ama farklı şeyler yapmak lazım. Öyle OBSden 1080@30 standart ayarlarla ekran kaydı alıp editsiz, 1 saat video hiç kimse izlemez. Yabancılar yapıyor kısa video atıyorlar tutuyor. Ayrıca yabancı içerikte üretmek lazım.

Çok sayıda sosyal medya uygulamalarında bulunman lazım.Herkesten farklı şekilde içerik üretirsen belki daha fazla izlenebilir.Örneğin valorant ama farklı bir konseptte gibi gibi.Ayrıca sosyal medya hesaplarına da düzenli olarak içerik üretmen lazım stabil izlenmen için.

Valorant ve LoL fazla izlenmiyor inan ki. Ogün Demirci var bilirsin belki. Adam çok uğraştı, yıllarını verdi ama abonesi kaç yıldır hiç artmıyor ve izlenmesi çok az.
Hele ki sponsorun yoksa hiç başlama bile, çok az para kazanırsın emeğine yazık. Başka işe kafa yorsaydım dersin.
Bu işe bende başlamayı düşünüyordum,m denedim bir kaç kere hemde ama tutmadı.

Ya tercih senin, denemek istiyorsan başla ama dediğim gibi. Oyun pek izlenmiyor artık. İlla içerik üretici olacağım diyorsan vlog tarzında belki bir şeyler çekebilirsiniz.

Bana kalırsa hiç bulaşmayın bu işlere. Gidin dil öğrenin daha sonra iş bulma imkanlarınız şimdiye göre biraz daha artacak emin olun. En güvenli yol bu bence.

Valorant ve LoL fazla izlenmiyor inan ki. Ogün Demirci var bilirsin belki. Adam çok uğraştı, yıllarını verdi ama abonesi kaç yıldır hiç artmıyor ve izlenmesi çok az.
Hele ki sponsorun yoksa hiç başlama bile, çok az para kazanırsın emeğine yazık. Başka işe kafa yorsaydım dersin.
Bu işe bende başlamayı düşünüyordum,m denedim bir kaç kere hemde ama tutmadı.

Ya tercih senin, denemek istiyorsan başla ama dediğim gibi. Oyun pek izlenmiyor artık. İlla içerik üretici olacağım diyorsan vlog tarzında belki bir şeyler çekebilirsiniz.

Bana kalırsa hiç bulaşmayın bu işlere. Gidin dil öğrenin daha sonra iş bulma imkanlarınız şimdiye göre biraz daha artacak emin olun. En güvenli yol bu bence.
Hocam peki instagram ve tiktok da editler yapsam olur mu? Valroant değil gündelik hayat.

Geri
Yukarı