5 yanlışlı LGS denemesi sonucu nasıldır?

Hocam bu forumda en saygı duyduğum kişilerdensiniz, fikirlerinize saygı duyuyorum. Fakat bu yorumlarınız gerçek dışı, kişiliğimi bilmeden bu tür çıkarımlarda bulunmanız haklılık payı içermiyor.
Teşekkür ederim, benim saygım da karşılıklı. Bu konudan yaptığım çıkarımı söyledim sadece, üzdüysem kusura bakmayın.

Evet deneme sonuçlarınızı öğrenmek istiyorum?
Forumda birçok kişi konu açtı deneme sonuçlarıyla ilgili, ben de konu açtım. ne var bunda? BEn başkalarının sonuçlarını görebiliyorsam onlar neden benimkini görmesin?
Dördüncü yazışım olacak. Umarım bu sefer anlayabilirsiniz.
Konu başlığında görüldüğü gibi diğer üyelerin sizin sonucunuzu değerlendirmesini istemişsiniz. Buna bir şey demiyorum. Ancak ondan sonraki mesajınızda diğer kişilerin sonuçlarını öğrenmek istediğinizi söylediniz ve şu an bunu savunmaya devam ediyorsunuz.
Screenshot_20220519_220353.jpg
Screenshot_20220519_220328.jpg

Merak ediyorsan kendi sonucumu söyleyeyim:

Pruva Akademi

Türkçe 20d 0y
Mat 13d 4y
Fen 18d 2y
İnkılap 10d 0y
Din 10d 0y
İngilizce 10d 0y

Puan 440
Teşekkürler hocam.
Söyleyim o zaman.
Bekliyorum.
Teşekkür ederim, benim saygım da karşılıklı. Bu konudan yaptığım çıkarımı söyledim sadece, üzdüysem kusura bakmayın.
Üzülme gibi bir duyguya kapılmadım hocam. Çıkarımlar her zaman doğru olamaz, sadece bu kadar fevr davranmanızı pek uygun bulmadım.
Dördüncü yazışım olacak. Umarım bu sefer anlayabilirsiniz.
Konu başlığında görüldüğü gibi diğer üyelerin sizin sonucunuzu değerlendirmesini istemişsiniz. Buna bir şey demiyorum. Ancak ondan sonraki mesajınızda diğer kişilerin sonuçlarını öğrenmek istediğinizi söylediniz ve şu an bunu savunmaya devam ediyorsunuz.
Eki Görüntüle 1393089Eki Görüntüle 1393090
İnsanların bu konuya sonuçlarını yazmalarını istemedim zaten.
Forumdaki konulardan bahsettim o mesajda fakat pek açıklayıcı olamamışım sanırım.

@321147 LGS'de rakiplerinizin başarısı çok çok önemlidir. İnsanlara masal okumayı bırakın. LGS bir yeterlilik sınavı değil sıralama sınavıdır. Aynı şekilde abisi YKS de öyle. Örneğin rakiplerinizin %95'i sizden kötü yaparsa %5'lik dilime girersiniz.

Sizin yapmanız gereken şey neden konu açtın demek değil tavsiyeler vermek.
Tavsiye istiyorsa hangi yayının hangi denemesinden (denemeye göre puanı değerlendirebilmek için) yanlışlarının hangi konulardan olduğunu ve nasıl yanlışlarını azaltabileceğini, soruları neden yanlış yaptığını, sorunlarını ve bunları nasıl çözebileceğini sorabilirdi. "Nasıl?" diye sorarsa alacağı cevaplar iyi/güzel/kötü/geliştirilebilir gibi cevaplar olur. Kötü bir sonuç olmadığını, iyi olduğunu kendisi de biliyor. Ki bu kötü denilebilecek bir sonuç değil. Bana daha çok iyi/güzel/muhteşem gibi cevaplarla kendini tatmin etmeye çalışıyor gibi geldi.

Tavsiye istiyorsa hangi yayının hangi denemesinden (denemeye göre puanı değerlendirebilmek için) yanlışlarının hangi konulardan olduğunu ve nasıl yanlışlarını azaltabileceğini, soruları neden yanlış yaptığını, sorunlarını ve bunları nasıl çözebileceğini sorabilirdi. "Nasıl?" diye sorarsa alacağı cevaplar iyi/güzel/kötü/geliştirilebilir gibi cevaplar olur. Kötü bir sonuç olmadığını, iyi olduğunu kendisi de biliyor. Ki bu kötü denilebilecek bir sonuç değil. Bana daha çok iyi/güzel/muhteşem gibi cevaplarla kendini tatmin etmeye çalışıyor gibi geldi.
İşte ego tatmin etmeye geliyorlar.

Geri
Yukarı