5 yıllık RX 560 alınır mı?

2300TL ve 0 için gayet iyi ancak RX570'in daha performanslı olduğu bir gerçek. Heleki PCI-e 3.0 sistem ise 2 kat fark oluşabilir.

%2 gibi bir fark oluyor RX 6400 çok daha mantıklı yeni mimari ve yeni teklonojiler ve WattMan hatası almak daha az karşılaşılan durum PCI-e 3.0 kullanıyorum ve Forza Horizon 4 gibi oyunlarda en üst grafik ayarından stabil 60 65 FPS alabiliyorum.
RX 570 eskide kaldı alınmaz artık.
RSR gibi teklonojilerede sahip kart, performansı iyi olmasa da RT destekli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam oyun oyununa değişiyor village de rx 570 hitman de rx 6400 daha fazla fps veriyor.
aşşırı yakınlar birbirine test lerde hocam bence fiyat farkına rx 6400 değer.

Bütçe arttırın ve bu kartı alın soğutması ve performansını çok beğendiğim ve kullandığım bir kart ve model.
Aynı fiyata Sapphire Pulse var ve alınmaz bu model varken oyunda 80 dereceleri görüyor bu kart 60 65 dereceyi geçmiyor.

RX6400 PCI-e 3.0 kullanımda %14-15 civarı performans kaybı yaşamıyor mu? Bu durumda RX570 daha güçlü olmuyor mu?

Yanlış bilgi verdiysem özür dilerim, bayağı fark var diye biliyordum.

Önemli değil zaten az buçuk videolarda ki performans farkı belli olmuyor neredeyse çok yüksek FPS aldığın oyunda %10 falan düştüğü olabiliyor mesela 300 alırsın PCI-e 4.0'da bunda 270 alırsın.
50 FPS aldığın oyunda 48 alırsın o tarz farkı var performans ne kadar üstteyse o kadar PCI-e 3.0'da düşüyor.
Encoder olmaması çok saçma olmuş en büyük eksilerinden biri o ve overclock yapamanız.
Donanımsal overclock kilidi var.

RX6400 PCI-e 3.0 kullanımda %14-15 civarı performans kaybı yaşamıyor mu? Bu durumda RX570 daha güçlü olmuyor mu?

Hayır yaşanmıyor bu yazdığımın üstünde anlattım.

Geri
Yukarı