50.000 TL Gaming laptop önerisi

MSI'ya da ASUS hocam bayağı eledik şu an :) ASUS'ta çözünürlük dğeiştirme diye bir olay var mı genelde hep 1080p ekran 360 yenileme hızı kullanmış bu fiyat seviyelerinde ancak QHD 240 hıza ayarlanabiliormuş ekran videolu bir şekilde görmedim ancak yazılanlar bu şekilde.

Çözünürlük değiştirme diye bir şey olmaz ekran QHD değilse sanmıyorum, Monster'i elemene gerek yok düz bilgiyle konuşuyorlar konuşanlar sadece ama STRIX varken alınmaz.

4000 serisi kartlı laptopları bekleyecek kadar süreniz varsa bekleyin derim fazla bir fark olmayacak fiyat olarak.
okadar süre yok ayrıca onu bekleyene kadar piyasanın durumu mağlum hocam suan bütçemizin yettiği cihazı bile alamayabiliriz 1 ay sonra o yüzden hazır varken alalım diyoruz

Arkadaşlar MSI'dan bütçeyi zorlayıp şu modeli bulduk donanım özellikleri bayağı iyi gibi geldi RAM ve SSD kapasitesi falanda bayağı yeterli 3070 Ti modeli uzun süre götürürmü yoksa 3080 modelleremi bakmalıyız bu fiyat bandında ne dersiniz?

Son düzenleme:
okadar süre yok ayrıca onu bekleyene kadar piyasanın durumu mağlum hocam suan bütçemizin yettiği cihazı bile alamayabiliriz 1 ay sonra o yüzden hazır varken alalım diyoruz

Arkadaşlar MSI'dan bütçeyi zorlayıp şu modeli bulduk donanım özellikleri bayağı iyi gibi geldi RAM ve SSD kapasitesi falanda bayağı yeterli 3070 Ti modeli uzun süre götürürmü yoksa 3080 modelleremi bakmalıyız bu fiyat bandında ne dersiniz?
Hocam bu 70k bi pc sizin 50bin bütçeniz var ama alınır.

O kadar süre yok ayrıca onu bekleyene kadar piyasanın durumu malum hocam şu an bütçemizin yettiği cihazı bile alamayabiliriz 1 ay sonra o yüzden hazır varken alalım diyoruz

Alınır bence hocam 3070 Ti'ın 3080'den VRAM dışında bir eksiği yok attığınız modelde de soğutma en düzeyde depolama falanda fazla o fiyata iyi yani

60k yazıyor hocam 60kya zorlanabilir işlemci bayağı iyi gibi 3070 Ti güncellliğini korurmu gelecek senelerde yoksa 3080LEREmi bakmamız daha mantıklı olur bu fiyata 3080'lerde görmüştük.

3080le fazla bir performans farkı yok mobil tarafta fakat VRAM olarak 3080 16 GB ise daha iyi olur tabii ki de.

3080le fazla bir performans farkı yok mobil tarafta fakat VRAM olarak 3080 16 GB ise daha iyi olur tabii ki de.

Hocam ekran kartına odaklanırsam işlemciden kısacağım o zaman hx işlemcide bayağı iyi performans veriyormuş videolarda izlediğim kadarıyla ve işlemci odaklı oyunlarda oynuyorum o yüzden oda önemli benim için AMD Ryzen 9 6900hx işimi görür mü bilmiyorum Intel daha iyi diyorlar genelde.
Bu cihazla yukarıdaki MSI arasında kaldım. ASUS'ta 3080 var MSI da ise RAM ve SSD artısı var ve i7 işlemcisi cezbediyor.

Hocam ekran kartına odaklanırsam işlemciden kısacağım o zaman hx işlemcide bayağı iyi performans veriyormuş videolarda izlediğim kadarıyla ve işlemci odaklı oyunlarda oynuyorum o yüzden oda önemli benim için AMD Ryzen 9 6900hx işimi görür mü bilmiyorum Intel daha iyi diyorlar genelde.

Görür hocam şu an AMD tarafında en güçlü işlemcilerden biri, Intel biraz daha önde de olsa bu nesilde zaten 6900Hx de gayet yeterli olduğu için eğer 3080 16 GB ise ben ona yonelirdim.

Görür hocam şu an AMD tarafında en güçlü işlemcilerden biri, Intel biraz daha önde de olsa bu nesilde zaten 6900hx de gayet yeterli olduğu için eğer 3080 16 GB ise ben ona yonelirdim.

Ekran kartı arasında az da olsa bir fark var bence de ayrıca bayağı uzun ömürlü olur gibi hocam yanlış mı düşnüyorum.
Şöyle bir modelde var i9 12.nesil 3080'li.

Geri
Yukarı