Bütçe
50000

Serberus

Hectopat
Herkese selamlar, hayatım boyunca bir sürü sektörde çalıştım ama artık bu işlerden sıkıldım ve yayıncı olmaya karar verdim. Biraz da olsa yayıncılık hakkında bilgim var bilgisayarın özelliklerinin bu derece iyi olmasının sebebi beni uzunca bir süre götürmesi. Sizden istediğim sistemi gözünüzde değerlendirip benim eksik veya hatalı düşündüğüm yerleri düzeltmeniz.

Ekran kartı: Gigabyte RTX 3080 Ti (3 fanlı - marka değişiklik gösterebilir).

Anakart: ASUS ROG STRIX B550-F Gaming 5100 MHz (Wi-Fi özellikli olması gerekli).

İşlemci: AMD Ryzen 9 5950X.

RAM: 4000 MHz 16 GB (2 adet 16 GB olacak, MHz değeri iyi diye düşünüyorum en azından CL değeri düşük RAM önerinizi bekliyorum).

SSD: Samsung 970 EVO Plus 2TB M.2 SSD.

Sıvı soğutma: 2500 TL'ye kadar bütçe ayırdım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kasa: Gamepower warcy ATX Full Tower (içi boş kasa Power yok).

Power: Corsair RM850 850W 80+ Gold modüler PSU.

Monitör: Gigabyte Aorus FL27Q-X 240 MHz 1ms 27 inç 2560 X 1440 (özellikle 2K ekran çözünürlüğü olması benim için önemli).

Mikrofon: HyperX Quadcast (kırmızı renkli olan).

Bu sisteme yakışacak kulaklık, klavye ve mouse aynı zamanda yukarıda değiştirmem gereken veya sizin aklınıza yatan bileşenleri önermenizi bekliyorum.
Not: Bilgisayarda FPS ve 2021 güncel çıkacak olan oyunlar oynanacak, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar, hayatım boyunca bir sürü sektörde çalıştım ama artık bu işlerden sıkıldım ve yayıncı olmaya karar verdim. Biraz da olsa yayıncılık hakkında bilgim var bilgisayarın özelliklerinin bu derece iyi olmasının sebebi beni uzunca bir süre götürmesi. Sizden istediğim sistemi gözünüzde değerlendirip benim eksik veya hatalı düşündüğüm yerleri düzeltmeniz.

Ekran kartı: Gigabyte RTX 3080 Ti (3 fanlı - marka değişiklik gösterebilir).

Anakart: ASUS ROG STRIX B550-F Gaming 5100 MHz (Wi-Fi özellikli olması gerekli).

İşlemci: AMD Ryzen 9 5950X.

RAM: 4000 MHz 16 GB (2 adet 16 GB olacak, MHz değeri iyi diye düşünüyorum en azından CL değeri düşük RAM önerinizi bekliyorum).

SSD: Samsung 970 EVO Plus 2TB M.2 SSD.

Sıvı soğutma: 2500 TL'ye kadar bütçe ayırdım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kasa: Gamepower warcy ATX Full Tower (içi boş kasa Power yok).

Power: Corsair RM850 850W 80+ Gold modüler PSU.

Monitör: Gigabyte Aorus FL27Q-X 240 MHz 1ms 27 inç 2560 X 1440 (özellikle 2K ekran çözünürlüğü olması benim için önemli).

Mikrofon: HyperX Quadcast (kırmızı renkli olan).

Bu sisteme yakışacak kulaklık, klavye ve mouse aynı zamanda yukarıda değiştirmem gereken veya sizin aklınıza yatan bileşenleri önermenizi bekliyorum.
Not: Bilgisayarda FPS ve 2021 güncel çıkacak olan oyunlar oynanacak, şimdiden teşekkür ederim.
Bence buralarda sürünme daha profesyonel kişilere danış. Çünkü herkes birşey der daha çok kararsız kalırsın bu seferdaha profesyonelden kastım mesela ütopya iletişim merkezini arayıp görüşme ayarlayabilirsin 50.000 tl ciddi bi miktar çünkü bu benim tavsiyem tabi arkadaşlar ne der bilemem.

Çok eskiden biri 30.000 - 40.000 civarlarında i9 9900K ve RTX 2080sli sistem toplamıştı fakat dolar fazla mıydı az mıydı bilmiyorum ona göre bakabilirsin.

Bence buralarda sürünme daha profesyonel kişilere danış. Çünkü herkes bir şey der daha çok kararsız kalırsın bu seferdaha profesyonelden kastım mesela ütopya iletişim merkezini arayıp görüşme ayarlayabilirsin 50.000 TL ciddi bir miktar çünkü bu benim tavsiyem tabii arkadaşlar ne der bilemem.

Buradaki çoğu kişi İtopya'nin müşteri hizmetlerinden kat kat daha bilgilidir emin ol.

Toplamda 47.365₺ yapıyor.

Toplamda 47.365₺ yapıyor.
Evet fiyat o kadar yapabilir haklısınız ama n11, GittiGidiyor gibi 2.el alışveriş sitelerinden ürün satın alamam farklı sitelerden garantisi mevcut olan ürünleri en uygun fiyata cimri.com ve akakçeden belirttiğim şekilde sizin tavsiyelerinizi de dikkate alarak toplayabilirim çok teşekkür ederim

@Serberus Paylaştığım ürünlerin hiçbiri 2. el değil. Hepsi sıfır ve Türkiye garantili. Attığım linklerdeki satıcılar da güvenilirdir. Kaldı ki bir sorun yaşarsanız arada Gittigidiyor ve N11 gibi köklü firmalar var.

Bence buralarda sürünme daha profesyonel kişilere danış. Çünkü herkes birşey der daha çok kararsız kalırsın bu seferdaha profesyonelden kastım mesela ütopya iletişim merkezini arayıp görüşme ayarlayabilirsin 50.000 tl ciddi bi miktar çünkü bu benim tavsiyem tabi arkadaşlar ne der bilemem.
En azından fikir sahibi olmak amaçlı bu konuyu açtım insanlar ne tarz sistem bileşenlerini önerecekler önerdikleri bileşenler birbiri ile aynısı mı olacak, acele olarak da karar vermek istemiyorum, firmalar ellerindeki malı satmak için herşeyi yaparlar diye tahmin ediyorum İtopya baktığım kadarıyla birçok ürünü pahalıya satıyor aynı zamanda benim istediğim birçok bileşen sitelerinden kontrol ettiğim zaman stokta yok yazıyor, tavsiyeniz için çok teşekkür ederim

Bu bütçede o çöp kasayı almak hiç yakışmaz Corsair, Lian-Li, NZXT, Phanteks gibi markalar dururken. Üzerine para verseler kullanılmaz.

Bu bütçede o çöp kasayı almak hiç yakışmaz Corsair, Lian Li, NZXT, Phanteks gibi markalar dururken. Üzerine para verseler kullanılmaz.

@Serberus paylaştığım ürünlerin hiçbiri 2. el değil. Hepsi sıfır ve Türkiye Garantili. Attığım linklerdeki satıcılar da güvenilirdir. Kaldı ki bir sorun yaşarsanız arada GittiGidiyor ve N11 gibi köklü firmalar var.

@Serberus paylaştığım ürünlerin hiçbiri 2. el değil. Hepsi sıfır ve Türkiye Garantili. Attığım linklerdeki satıcılar da güvenilirdir. Kaldı ki bir sorun yaşarsanız arada GittiGidiyor ve N11 gibi köklü firmalar var.

Algoritma adlı hocam bana önerdiğiniz anakartın satıcısı erkinerdogan adlı satıcı ben bu adamdan anakartı alsam muhtemelen garantili olmayacak aynı zamanda QP Bilişim gibi sitelerin de mağazaları N11 ve GittiGidiyor'da mevcut ama bazıları garantili olmayan ürünleri satıyorlar sadece garantili yazanların garantisi mevcut diğer gönderdiklerinizin garantisi mevcut değil, bu tarz çok alışverişim oldu özellikle 2.el sitelerdeki mağazaların açıklamalarına dikkat ediyorum.

Geri
Yukarı