50.000 TL'ye bilgisayar mühendisi için laptop önerisi

karakay

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayar mühendisliği okuyorum. Dizüstü bilgisayar alacağım, bütçe 40-50K ama pil süresi ve rahat taşınabilirliğine önem veriyorum. Oyun programlama düşünmüyorum, belki yapay zekaya yönelebilirim ancak o da üniversiteden sonra olur gibi geliyor. Mantıklı mı emin değilim belki de en 3-4'te mi başlamalıyım? Yani üniversiteden sonra yenileyebilirim.

Dolayısıyla ekran kartı yerine grafik kartı da olabilir diye düşündüm ama işte tam emin değilim o konuda.

Tavsiyeleriniz neler, önerdiğiniz bir bilgisayar var mı?

Teşekkürler.

Merhaba, bilgisayar mühendisliği okuyorum. Dizüstü bilgisayar alacağım, bütçe 40-50K ama pil süresi ve rahat taşınabilirliğine önem veriyorum. Oyun programlama düşünmüyorum, belki yapay zekaya yönelebilirim ancak o da üniversiteden sonra olur gibi geliyor. Mantıklı mı emin değilim belki de en 3-4'te mi başlamalıyım? Yani üniversiteden sonra yenileyebilirim.

Dolayısıyla ekran kartı yerine grafik kartı da olabilir diye düşündüm ama işte tam emin değilim o konuda.

Teşekkürler.
HP Victus 16'ya göz atabilirsin.

Teşekkürler.
Bahsettiğinize uygun genellikle Macbooklar olur ama fahiş fiyattalar. 2.elden temiz bakmanızı öneririm.

Yurt dışı ama alabiliyorsan al derim bedava yurt dışında bile en ucuzu. Satıcı Lenovo dolandırılma risk sıfır.
150 euro üstüne ürünler gelmiyor ülkeye, ayrıca bütçesini bayağı aşıyor.

Yurt dışı ama alabiliyorsan al derim bedava yurt dışında bile en ucuzu. Satıcı Lenovo dolandırılma risk sıfır.
Bütçe 50.000TL yazıyor ürün 78.000TL ???

Ben de bunu düşünüyordum ama hafiflik ve küçük olması açısından matebook 14s hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bahsettiğinize uygun genellikle Macbooklar olur ama fahiş fiyattalar. 2.elden temiz bakmanızı öneririm.

150 euro üstüne ürünler gelmiyor ülkeye, ayrıca bütçesini bayağı aşıyor.
2.el mevzularına girmekten biraz çekiniyorum aslında

i7'si de, i9'u da olabilir. Nitro için de ekran kartının benim için çok yüksek olduğunu düşünüyorum.
Gerçekten hafiflik, küçük ekran ve taşınabilirlik önemli ise alınabilir. Biraz bütçe artacak mı premium bir ultrabook alıyorsunuz.

Bütçedeki Apple cihazlara baktınız mı?

Nitro cihazı belki gaming cihaz alternatiflere bakmak istersiniz diye attım.

Geri
Yukarı