50.000 TL'ye hazır sistem vs tek tek toplamak

ardagozzden

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an elimde ASUS ROG STRIX i7-9750 GTX1660 Ti 16 GB olan bir modeli bulunuyor. Fakat ekran küçüklüğünden fazla ısınmadan dolayı setup düşünüyorum ama hazır sistem mi mantıklı olur tek tek almak mı? Bütçe maksimum 50k.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır sistemde kullanılan malzemeler genellikle kâr edileceği için bilinmedik markalar oluyor. Bilginiz var ise kendiniz toplamanızı öneririm.

SSD ve Anakartı daha iyi bir model seçerseniz fena değil. HB'de indirim vardı ama bitti 4070 Ti Gainward 22K'ya geliyordu. Minimum 4070 Ti sistem dizilir indirimler kovalanırsa o bütçeye.

Alternatif Ryzen sistem:

Ben şahsen imzamdakı sistemi biraz daha pahalıya mal ettim ancak anakart kalitesi ve en azından Rampage olmayan bir kasayla içim rahat etti üstüne depolama, RAM ve soğutmaya yatırım yaptım. Dilerseniz parçaları kendiniz de toplayabilirsiniz lakin henüz 4000 serisi ekran kartlarının fiyatları gerilemedi, üzerine sürekli zam yiyor. Ekran kartı iyi olsun diye hazır sistemlere muzdaribiz maalesef.

Son düzenleme:
Hazır sistemde kullanılan malzemeler genellikle kâr edileceği için bilinmedik markalar oluyor. Bilginiz var ise kendiniz toplamanızı öneririm.
Katılmıyorum. Bahsettiğiniz olayı tüm orta ve alt segment hazır sistemlerde yapyıorlar. Hazır sistemleri tek bir ürün olarak düşünmemek lazım. İtopya, QP, İnventus, PC Kolik vs. neredeyse tüm hazır sistem toplayan firmalar birbirine yakın sistemler topluyor. 50K'lık sisteme Gamepower PSU takmıyorlar.

Vallahi bilgim yok İtopya'dan falan baktım ama işlemci soğutma anakartlar hakkında bilgi sahibi değilim en iyisi vatana gidip konuşayım onlar topluyorsa söylerler seçerim.

Vallahi bilgim yok İtopya'dan falan baktım ama işlemci soğutma anakartlar hakkında bilgi sahibi değilim en iyisi vatana gidip konuşayım onlar topluyorsa söylerler seçerim.
Vatan'da toplamak ile internette toplamak farklı. Benim demek istediğim interntten hepsiburada'dan ekran kartı, akakçeden bakıp uygun yerden işlemci vs. şeklinde toplamak. Onun dışında Vatan'a gidip PC toplatmanın hazır sistem almaktan farkı yok. Ha Hasan kel ha kel Hasan yani.

Vatan'da toplamak ile internette toplamak farklı. Benim demek istediğim interntten Hepsiburada'dan ekran kartı, Akakçe'den bakıp uygun yerden işlemci vs. şeklinde toplamak. Onun dışında Vatan'a gidip PC toplatmanın hazır sistem almaktan farkı yok. Ha Hasan kel ha kel Hasan yani.

Reis dediğim gibi İtopya'dan falan baktım ama hiç anlamadığım parçalar var gidip de gereksiz pahalısını veya ucuz diye kalitesiz koymaktan korkuyorum.

Geri
Yukarı