50.000'e Intel - DDR5 - RTX 4070 sistem önerisi

Yani evet aradaki fark fazla farkındayım ama dediğiniz gibi kendim toplamak istediğim için gözden çıkarmam gerekiyor o parayı
Gerekmiyor arkadaşım anlamıyorsunuz. Arkadaşın attığı sistem 5600 DDR4 Ram ve ankarttan oluşuyor. Kasa CC560 ben kasayı öyle yapsam 4k kar oluyor otomatik.

Bu motherboard ve kasa ile ilgili bir sorum olacak diyelim mb mATX ise kasa da mı mATX veya daha da geniş olması gerekiyor
Evet.

Arkadaşlar selam herkese.

Belirttiğim bütçede.

İşlemci => Intel (AMD işlemci bazı durumlardan dolayı tercihim değil)
Ekran kartı => RTX 4070 (Ti değil düz 4070 istiyorum)
Anakart => DDR5 ve Wi-Fi desteği.
RAM => 2x16 DDR5.

Olacak şekilde sistem öneriniz nedir yardımcı olabilir misiniz? Görünüş olarak da modern bir sistem toplamak istiyorum. Monitör olarak 2K 165Hz bir cihaz var elimde çevre ekipmanlarına ihtiyacım yok. Amaç oyun oynamak ve ağır render işleri. Darboğaz olmayacak bir sistemi nasıl toplayabilirim?

Hocam bu paraya bırakın 4070 Ti'yi belki de monitörden kısarak 4080 dahi toplayabilirsiniz.

Bunlar 35 bin ediyor. Diğer parçalar da 45 bin falan. Intel olunca yetmiyor i7'ye bütçe. Belki 7600 toplarsınız monitöre para yetmezse.

Hocam bu paraya bırakın 4070 Ti'yi belki de monitörden kısarak 4080 dahi toplayabilirsiniz.

Bunlar 35 bin ediyor. Diğer parçalar da 45 bin falan. Intel olunca yetmiyor i7'ye bütçe. Belki 7600 toplarsınız monitöre para yetmezse.
1.si 13600KF 7700X'ten iyi 2.si anakart psu kasa ram ssd soğutucu nasıl toplam 10k anlamadım?
Piyasadan haberiniz yoksa ve tecrübesizseniz yanlış yönlendirme yapmayın. 4070Tİ toplanmaz demedim ayrıca kasa ve psu'dan kısmak gerekiyor dedim. Soğutmadan kısamazsınız 280mm anca yeter.

Monitör var zaten monitöre para vermeyeceğim

Peki bu anakartların uyumlu bellek listesi muhabbeti ne kadar önemli yani o listede alacağımız belleği ille de bulmamız gerekiyor mu
Bulmanıza gerek yok Frekans değeri uyuyorsa Anakarta ve DDR Bellek türü uyuyorsa kullanabilirsiniz. Bulursanız daha iyi olur tabii ama gerek yok uyumlu bunlar.

Monitör var zaten monitöre para vermeyeceğim
Dediğim gibi PSU ve Kasadan kısmak isterseniz 4070Tİ yapabiliriz.

Attıklarımı o şekilde değiştirebilirsiniz 51.5k gibi bir şey yapıyor. (Ben önermiyorum çünkü 4070Tİ ve üstü için fazladan güç girişi olduğundan ATX 3.0 psular öneriliyor fakat ülkemizde çok pahalılar bu yüzden dönüştürücü kullanılır ama ben bu PSU'nun o şekilde sağlıklı olacağını düşünmüyorum. 50K'yı geçemem diyorsanız işlemci 13400F yapılır 7600X'in rakibi 49k olur fiyat.
Eğer 4070Tİ alacaksanız soğutucu H100 kalsın Arctic LF2 kasaya sığmıyor.

Aklıma takıldı arkadaşın attığı Alfa V2 sistem gerçekten ucuz mu diye baktım. Kendin toplayınca 35890TL oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı