50-150 TL kule tipi CPU soğutucu tavsiyesi

Snowman M200 X4 arasında kaldım.

Direk 0 alacağım. Önerdıgın soğutucu var mıdır?

Neden peki sıfır alırsanız performans olarak daha mı iyi soğutması olacak? Cooler Master Hyper 212 gibi bir soğutucu, bu soğutucu kötü bir soğutucu değil. Büyük derseniz bilemem ama, önerilen soğutuculara kıyasla hepsinin önüne geçer, bir de el sallar:)Bütçeye göre öneri yapmış arkadaşlar elbette haklılar. Şu da var önerilen tüm soğutucular overclock yapılmadığı müddetçe sıkıntı çıkarmaz ama, sınır. Snowman X4 ile Ryzen 5 3600'ü soğutmak gerçekten başarılı. CPB açık ayarlar da ise bu bahsedilen, bir şey diyemeyeceğim. Böyle bir soğutucudan beklenmeyen performans.

Neden peki sıfır alırsanız performans olarak daha mı iyi soğutması olacak? Cooler Master Hyper 212 gibi bir soğutucu, bu soğutucu kötü bir soğutucu değil. Büyük derseniz bilemem ama, önerilen soğutuculara kıyasla hepsinin önüne geçer, bir de el sallar:)bütçeye göre öneri yapmış arkadaşlar elbette haklılar. Şu da var önerilen tüm soğutucular overclock yapılmadığı müddetçe sıkıntı çıkarmaz ama, sınır. Snowman X4 ile Ryzen 5 3600'ü soğutmak gerçekten başarılı. CPB açık ayarlar da ise bu bahsedilen, bir şey diyemeyeceğim. Böyle bir soğutucudan beklenmeyen performans.

Katılıyorum. Fanda sorun yoksa her türlü alınır.

Neden peki sıfır alırsanız performans olarak daha mı iyi soğutması olacak? Cooler Master Hyper 212 gibi bir soğutucu, bu soğutucu kötü bir soğutucu değil. Büyük derseniz bilemem ama, önerilen soğutuculara kıyasla hepsinin önüne geçer, bir de el sallar:)Bütçeye göre öneri yapmış arkadaşlar elbette haklılar. Şu da var önerilen tüm soğutucular overclock yapılmadığı müddetçe sıkıntı çıkarmaz ama, sınır. Snowman X4 ile Ryzen 5 3600'ü soğutmak gerçekten başarılı. CPB açık ayarlar da ise bu bahsedilen, bir şey diyemeyeceğim. Böyle bir soğutucudan beklenmeyen performans.

Sıfır almak performansı etklıyemıyor öyle bir düşüncem yok site üzerinden almayacağım için sordumç

Takılması zormu ve içinden termal macun cıkıyor mu? Aldım dıyelım 90*den kaç* olur boştayken.

150 liraya sıfır snowman x4 den daha iyisini bulamazsınız, kutudan macum cıkıyor, benim işlemcim boşta 40 derece civari oldu, yükde 70 derece CPB acık şekilde, ben tek basıma taktim çok kolay diyemicem ugrastırır biraz, benim anakart amd soketli, intelde nasıl takılır bilemiyor belki daha zordur belkide daha kolay,
Bende x4 aynı magazadan aldım, istanbul perpada yerleri reamtech gidip kendim elden aldım,dedigim gibi gayet memnunum

Son düzenleme:
150 liraya sıfır Snowman X4'den daha iyisini bulamazsınız, kutudan Mac'um cıkıyor, benim işlemcim boşta 40 derece civari oldu, yükde 70 derece CPB acık şekilde, ben tek basıma taktim çok kolay diyemicem ugrastırır biraz, benim anakart AMD soketli, Intel'de nasıl takılır bilemiyor belki daha zordur belki de daha kolay,

Boşta 40 derece sıcakmış, yükte 70 derken 79 mu dostum:) Prime 95 testi yaptın mı hiç yaptıysan kaç dereceye kadar çıktı söyler misin? Boşta 40 ise yükte daha yüksek olması lazım.

Dosya Ekleri

• dddd.PNG
    dddd.PNG
    19,4 KB · Görüntüleme: 28
Boşta 40 derece sıcakmış, yükte 70 derken 79 mu dostum:) Prime 95 testi yaptın mı hiç yaptıysan kaç dereceye kadar çıktı söyler misin? Boşta 40 ise yükte daha yüksek olması lazım.

CPB acık boşta 40 derece gayet iyi deger degilmi bende işlemcimin cektigi voltajı sizin işlemci ile aynı degere alabilsem daha da düşük olur :)
CPB acık boşta 40 derece gayet iyi deger degilmi bende işlemcimin cektigi voltajı sizin işlemci ile aynı degere alabilsem daha da düşük olur :)

Dosya Ekleri

• 8851698E-252D-4248-A771-26E0C3CBD399.jpeg
    8851698E-252D-4248-A771-26E0C3CBD399.jpeg
    334,4 KB · Görüntüleme: 29

i5-6600K sistemli PC m de var onu oyun oynarken nadiren açarım. Bu i5-8400'ü de yatak başı gezinme film müzik gibi en çok bunu açar vakit geçiririm. Laptop yerine bu şekil daha mantıklı geldi bana ekstra fazla maliyet tabii ama, laptoptan çok, çok avantajlı performans olarak. i5-6600K ile de sıcaklıklar bunun gibi olur, yüksek voltajda da dahil. 3.5 GHz'den 4.2 GHz'e çıksam bile evet sıcaklıklar doğal olarak yükselir ama, boşta yine serin çalışır. 40 olmaz.
Bu performansı, o soğutucuyu benim PC'ye taksak bu sıcaklıkları yakalamak zaten çok zor, hayal kurmak olur, çok sıcak çalışır. O resmi esprisine attım o an ki durumu attım tabii. Şaka bir yana soğutucu gerçekten önemli, CPB açıksa benim de Turbo açık, daha ilerisi overclocklu 4.2 GHz de ve boşta 40 olmuyor, uygulama açarsam olur tabii. Bir de ortam sıcaklığına bağlı oda kaç derece, o da bir etken. Ben Adana da oturuyorum, burası hem nem, hem sıcak ama, benim için fark etmiyor, soğutucun iyiyse yola devam edersin. Şimdi oda 27 derece, işlemcin 40 derece ise pek iyi değil bana göre. Ben, bu ara da şimdilik her iki PC de de 480 mm radyatör kullanıyorum onun etkisi haliyle fazla. O dereceler de kullandım belki yıllar önce ama, şimdi başka. O dereceler artık bana uzak:) çünkü, kendi soğutmamı uzun yıllar kendim yapıyorum.

Geri
Yukarı