50-60 Bin TL Sistem Toplama

Bütçe
60000
Çalışır tabiki.
5000-5500 TL bütçeyle hangi ramleri alsam sizce?

ya da
Bu

Noctua soğutucudan dolayı rgb model 40mm üzerinde. Kasada yeterince alan var noctua fanlarını yukarı kaydırabilirim ancak ne yaparsam yapayım noctua soğutucunun arkasında kalacak. Yani rpg olsada olmasada fark yok. Bu yüzden rgb'siz modeli mi alsam?

Corsairlara baktım ancak buna benzer 33mm bir CL30 bir model bulamadım.

Ekleme: Şimdi fark ettim flare modeli 5600 mhzmiş... 6000 olanını ve CL30 olanını bulamadım

Şu an 4070 Ti olan 7800x3D sistemi 60K'ya zor toplarsın. Hele ki X670 Tomahawk gibi bir anakartla.

61K yapıyor. 60K bütçeye maalesef 4070 Ti toplamak zor işlemciden ve anakarttan bayağı kısmanız gerekir.

Onun yerine 4070 Ti'dan dahi saf güçte güçlü bir kart ekledim.

Bu arada soğutucunuz varmış mesela direk bu sistemde kullabilirsiniz. Onun dışında güç kaynağınız da yeterli attığım kasanın güç kaynaksız versiyonunu alabilirsiniz. 7900XTX alınabilir kısılan bütçe ile.

Elinize sağlık hocam güzel sistem.

5000-5500 TL bütçeyle hangi ramleri alsam sizce?

ya da
Bu

Noctua soğutucudan dolayı rgb model 40mm üzerinde. Kasada yeterince alan var noctua fanlarını yukarı kaydırabilirim ancak ne yaparsam yapayım noctua soğutucunun arkasında kalacak. Yani rpg olsada olmasada fark yok. Bu yüzden rgb'siz modeli mi alsam?

Corsairlara baktım ancak buna benzer 33mm bir CL30 bir model bulamadım.

Kasanın önü sökülebiliyor ya corsair rgb fanlar takmıştım. Yazları söküyorum genelde kışları hiçbir problem olmuyor. Ramlerdeki fark nedir? Daha düşük CL daha iyi değil mi?

Ssd'yi not aldım değiştireceğim.
Daha düşük cl değeri daha iyi performans demektir.

Corsair birkaç kez denedim bende çok sorun çıkardı. Bu yüzden tedirginim. Yine gittim gskill aldım.

Bu ramleri satın aldım

Bu anakartı satın aldım

bu işlemciyi satın aldım

termal macun olarak bunu aldım

ssd olarak önerdiğiniz bunu satın aldım

Sadece ekran kartı kaldı.

Çalışır tabiki.
4080 superde fiyat düşecek deniyor ekran kartı için 40-45 bin TL bütçe ayırdım ancak 750 watt psu bu sisteme yeter mi? yukarıda attığım sistemin üzerine 4080 veya 4080 super eklenecek

Son düzenleme:
Corsair birkaç kez denedim bende çok sorun çıkardı. Bu yüzden tedirginim. Yine gittim gskill aldım.

Bu ramleri satın aldım

Bu anakartı satın aldım

bu işlemciyi satın aldım

termal macun olarak bunu aldım

ssd olarak önerdiğiniz bunu satın aldım

4080 superde fiyat düşecek deniyor ekran kartı için 40-45 bin TL bütçe ayırdım ancak 750 watt psu bu sisteme yeter mi? yukarıda attığım sistemin üzerine 4080 veya 4080 super eklenecek
4080 için yeterli ama super modeli için net birşey söyleyemem malesef.

4080 için yeterli ama super modeli için net birşey söyleyemem malesef.
ubgrl7mu03yb1.png

Corsair birkaç kez denedim bende çok sorun çıkardı. Bu yüzden tedirginim. Yine gittim G.Skill aldım.

Bu RAM'leri satın aldım.

Bu anakartı satın aldım.

Bu işlemciyi satın aldım.

Termal macun olarak bunu aldım.

SSD olarak önerdiğiniz bunu satın aldım.

4080 Super'de fiyat düşecek deniyor ekran kartı için 40-45 bin TL bütçe ayırdım ancak 750 watt PSU bu sisteme yeter mi? Yukarıda attığım sistemin üzerine 4080 veya 4080 Super eklenecek.

O PSU'yu 850 yapın hocam.

Geri
Yukarı