50 bin TL laptop önerisi

HP yurt dışında da pek tabii sıklıkla tercih edilen bir marka.

Ayrıca aradaki işlemci farkının fazla olduğunun farkındayım. Fakat aradaki fiyat farkı kaf dağı kadar bunu anlatmaya çalıştım.
Fiyat farkı var evet fakat artık gerek mimari programlar gerek mühendislik programları gerek oyun amaçlı olsun gerçekten bütün hepsi güçlü bir işlemci istiyor. İşlemcinin önemi kaçınılamaz bir gerçek bu hp linkteki laptop ile acer predatorun rakibi dengi bir cihaz değil hp omen tarzı cihazlar ile evet kıyaslanabilir ama bu fiyat bandı arasında fark varsa malzeme kalitesi ve performans olarak ta bi o kadar fark var

Sadece 4060 olarak bakmamak gerekiyor.Ve Vatan bilgisayar olduğundan pahalı.
Kesinlikle bende bunu belirtmek istedim malzeme kalitesi soğutma performansı gibi özelliklerle farkını öne koyduğunu anlatmaya çalıştım bu detayı fark etmeniz beni sevindirdi. Almadan çok araştırdım belki laptop almayı düşünenlere faydası olur diye düşündüm.

Sadece 4060 olarak bakmamak gerekiyor. Ve Vatan Bilgisayar olduğundan pahalı.
50 bin TL verip de 4060 almak hiç mantıklı değil. Kasasına ekmek banmıyorum, oyunda yüksek FPS istiyorum. Genel manada bu kadar kalite istesem "Mac + konsol" ya da "Mac + kasa" yaparım.

35 civarına da mis gibi 4060'lı makineler var. Bizzat Predator Triton kullanmış biri olarak söylüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
50 bin TL verip de 4060 almak hiç mantıklı değil. Kasasına ekmek banmıyorum, oyunda yüksek FPS istiyorum. Genel manada bu kadar kalite istesem "Mac + konsol" ya da "Mac + kasa" yaparım.

35 civarına da mis gibi 4060'lı makineler var. Bizzat Predator Triton kullanmış biri olarak söylüyorum.

Predator kullanmadım bilmiyorum. Ama şahsen her şeyin içindeki donanım olmadığını, kasa kalitesi, panel kalitesi, soğutma sistemi gibi etkenlerin de önemli olduğunu düşünüyorum. Bu arada aradaki farkın bir kısmı da RGB klavye ve ışıklandırmalara gidiyor.

Predator kullanmadım bilmiyorum. Ama şahsen her şeyin içindeki donanım olmadığını, kasa kalitesi, panel kalitesi, soğutma sistemi gibi etkenlerin de önemli olduğunu düşünüyorum. Bu arada aradaki farkın bir kısmı da RGB klavye ve ışıklandırmalara gidiyor.
Evet hocam kesinlikle size katılıyorum. Gerçekten tespitleriniz çok yerinde

Geri
Yukarı