50 bin TL ve üzeri iş bilgisayarı tavsiyesi

Bütçe
50000 ve üstü

ibrahimvarola

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Notebook: Huawei MateBook 14s
İşlemci: i9-13900H
RAM: 32GB
Depolama: 1TB NVMe SSD
Ekran Kartı: Intel Iris Xe Graphics
İşletim Sistemi: Windows 11 + Ubuntu 22.04
Meslek
Sayısal Tasarım Mühendisi
Merhaba saygıdeğer forum üyeleri, iyi akşamlar dilerim.

2017'den kalan emektar Legion Y520 bilgisayarım artık iş yazılımlarını kaldırmayacak durumda. Genellikle Ubuntu üzerinde, xilinx vivado ve petalinux araçlarını kullanmaktayım. Ayrıca proje gereği Linux çekirdeği modifikasyonu ve derleme işlemleri yapmaktayım. İş ortamında workstation kullanmaktayım. İnternet olduğunda, uzaktan erişebilme şansım oluyor ancak seyahatlerde veya internet erişimim kısıtlı olduğu noktalarda bu tarz işlemleri yapabilmem gerekmekte. Ayrıca taşıma esnasında çok sıkıntı da yaşamak istemiyorum bu nedenden dolayı Huawei Matebook D16 2024 modeli ilgimi çekmekte. Fakat, RAM ve SSD seçenekleri yetersiz kalmakta. Aşağıdaki özelliklere uygun hafif bir Ultrabook önerisi alabilir miyim?

Özellikler:
  • En az 32 GB RAM.
  • En az 1TB SSD (Dual boot Ubuntu ve Windows kullanmaktayım.)
  • Ekran kartına çok ihtiyacım yok, oyun oynamıyorum.
  • Core i7 veya Core i9 işlemci.
  • Thunderbolt olması çok iyi olur.
  • 1080p ekran olması yeterli.
İyi sosyaller,
İbrahim.

Merhaba saygıdeğer forum üyeleri, iyi akşamlar dilerim.

2017'den kalan emektar Legion Y520 bilgisayarım artık iş yazılımlarını kaldırmayacak durumda. Genellikle Ubuntu üzerinde, xilinx vivado ve petalinux araçlarını kullanmaktayım. Ayrıca proje gereği Linux çekirdeği modifikasyonu ve derleme işlemleri yapmaktayım. İş ortamında workstation kullanmaktayım. İnternet olduğunda, uzaktan erişebilme şansım oluyor ancak seyahatlerde veya internet erişimim kısıtlı olduğu noktalarda bu tarz işlemleri yapabilmem gerekmekte. Ayrıca taşıma esnasında çok sıkıntı da yaşamak istemiyorum bu nedenden dolayı Huawei Matebook D16 2024 modeli ilgimi çekmekte. Fakat, RAM ve SSD seçenekleri yetersiz kalmakta. Aşağıdaki özelliklere uygun hafif bir Ultrabook önerisi alabilir miyim?

Özellikler:
  • En az 32 GB RAM.
  • En az 1TB SSD (Dual boot Ubuntu ve Windows kullanmaktayım.)
  • Ekran kartına çok ihtiyacım yok, oyun oynamıyorum.
  • Core i7 veya Core i9 işlemci.
  • Thunderbolt olması çok iyi olur.
  • 1080p ekran olması yeterli.
İyi sosyaller,
İbrahim.

Selam,

Son dönemde ki olan çalışmalarımı genel olarak RDP ile gerçekleştiriyorum ve bu yüzden ağırlık ve ergonominin ne kadar senin için önemli olduğunu en iyi 17 inç Monster'den 14 inç Dell laptopuma geçince anladım. Benim için makinenın çok güçlü olmasına gerek yoktu o yüzden ikinci el ve ortalama bir şey aldım dediğim gibi RDP için kullanıyorum. Ancak siz diyorsunuz ki ara ara dizüstü üzerinden de çalışmalarıma devam edeceğim;

O zaman 14s öneririm ofiste iki kişi kullanıyor ben aktif olarak hiç kullanmadım ancak kullananan iki kişinin de çok memnun olduğunu biliyorum 13900h güçlü bir işlemci ve bizim çocuklar bu işlemci ile uygulama bile ayağa kaldırıyorlar :) o yüzden tavsiye ederim.

Merhaba dostlar,

@Basar.png arkadaşımın tavsiyesi üzerine an itibari ile Huawei MateBook 14s Core i9+1TB SSD konfigürasyonlu sürümünü sipariş ettim. Thunderbolt olması çok işime yarayacak ve günü kurtamama yetecek özelliklerde bir bilgisayar oldu. Cevaplarınız için çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

İbrahim

Merhaba dostlar,

@Basar.png arkadaşımın tavsiyesi üzerine an itibari ile Huawei MateBook 14s Core i9+1TB SSD konfigürasyonlu sürümünü sipariş ettim. Thunderbolt olması çok işime yarayacak ve günü kurtamama yetecek özelliklerde bir bilgisayar oldu. Cevaplarınız için çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

İbrahim
Selamlar @ibrahimvarola ,

Çok güzel bir bilgisayar bilgisayar sahibi olduğunu tüm mutluluğumla söyleyebilirim. Umarım yeni cihazın ile güzel projelere imza atarsın. İyi çalışmalar diliyorum

Merhaba dostlar,

İbrahim
Selamlar, cihaz eline ulaşınca detaylı bir inceleme yaparsan sevinirim. Ben de D16 2024 ve 14s 2023 arasında kaldım.

Selamlar @ibrahimvarola ,

Çok güzel bir bilgisayar bilgisayar sahibi olduğunu tüm mutluluğumla söyleyebilirim. Umarım yeni cihazın ile güzel projelere imza atarsın. İyi çalışmalar diliyorum
Hocam selamlar,

Gün içinde ulaşacak gibi görünüyor. İlk izlenimlerimi paylaşacağım. Tekrardan teşekkür ederim önerin için.

Selamlar, cihaz eline ulaşınca detaylı bir inceleme yaparsan sevinirim. Ben de D16 2024 ve 14s 2023 arasında kaldım.

Tabii hocam. Biraz yoğunum bu sıralar, ancak tabii ki de bir inceleme yapmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı