%50 burslu bölüm dolmazsa ne olur?

Merhaba, tercihinizi yaptınız ve tercihlerinizin arasında hangi bölüm gelirse ona yerleşirsiniz. Tercih sıranız da önemli. Umarım gitmek istemediğiniz bölümü ya da üniversiteyi, tercih listenize dahil etmemişsinizdir.

Dolmazsa ve bir kısıtlama yoksa sınavda sonuncu olan kişi bile o bölüme girebilir. Bir sonraki tercihe niye yerleşesiniz dolmayan yer varken.

Merhaba, tercihinizi yaptınız ve tercihlerinizin arasında hangi bölüm gelirse ona yerleşirsiniz. Tercih sıranız da önemli. Umarım gitmek istemediğiniz bölümü ya da üniversiteyi, tercih listenize dahil etmemişsinizdir.
Yok hocam istediğim bölümleri ekledim sadece, bahsettiğim üniversite 19. tercihim, bu yıl da dolmazsa 20. tercihe atacak doğru anladığım kadarıyla doğrumu ?

Bir sonraki dediğiniz ek kontenjan mı?
Hayır bahsettiğim bölüm 19.tercihim bu yılda dolmazsa 20.tercihe atar mı diye sormak istemiştim.

Yok hocam istediğim bölümleri ekledim sadece, bahsettiğim üniversite 19. tercihim, bu yıl da dolmazsa 20. tercihe atacak doğru anladığım kadarıyla doğru mu?

Hayır bahsettiğim bölüm 19.tercihim bu yılda dolmazsa 20.tercihe atar mı diye sormak istemiştim.

Sanırım kontenjan dolmazsa(mühendislik için varsayıyorum) belirlenen sıralamayı geçen herkes bölüme girebiliyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı