50 CC motosiklet tavsiyesi

Hatırladıgıma gore neos 50 en az yakan motosikletlerden.
O kadar da az yakmıyor ama yine de çok yakmıyor. Bende şu an 80cc dönüşümlü Çinli bir scooter var ve çevre yolu gibi sürekli tam gaz gidilen yerlerde çok yakıyor; 4.8 litreyi gördüm. Neos yaksa yaksa en fazla 3 litre yakar.

@Bayır Domuzu 58 o zaman Cub motosiklet bakın derim. Hem az yakar, hem de uzun ömürlü olur.

Yamaha Neos50 (ama iki zamanlı olanalardan)
Bunlardan bir tanesini kullandım, hatta benim kullandığım 100cc Malossi kitliydi ve deli dehşet bir makine.
Yürüyen parçasını rahatça bulursun ama gövde parçaları biraz zor bulunur.
Hocam 99 model bir motosiklet için pahalı gibi. Ne gibi bir özelliği var acaba?

@Bayır Domuzu 58 o zaman Cub motosiklet bakın derim. Hem az yakar, hem de uzun ömürlü olur.
Sanırım öyle olacak hocam.

Hocam 99 model bir motosiklet için pahalı gibi. Ne gibi bir özelliği var acaba?
Hiç de değil.
Bir kere Japon, asla ölmez.
İki zamanlı ve çok güçlü; 100cc, hatta 70cc bile yapsanız gazla tekere gelecek güçlere ulaşıyor.
Yağ bakımı yok, yağı benzine karıştırıyorsunuz.
Bakımı kolay, eliniz 10 anahtar tutuyorsa komple motoru söküp takabilirsiniz. 4 zamanlı gibi süpap ayarı vs. yoktur.
Motor ve yürüyen yedek parçası en kalitelisinden gırla var. Aynı şekilde yüksek performanslı modifiye kitleri de var, Polini, Malossi gibi markalarda bulunabiliyor.
Yakın zamanda ben de bunlardan veya bunun orijinal 100cc versiyonu olan BWS veya Aerox alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
VN50 Pro var mesela bende sürekli dip gaz kullanıyorum baya zorluyorum çok bağırıyor ama yapacak bir şey yok bunların hepsi aynı. Özel seri 50-125 ler var onlara bakabilirsin. Falcon Mocco gibisinden ben ondan almayı düşünüyorum.

@EREN SATAR bendeki Arora Freedom'un da 50 görünüp 125 olanı var. Adamlar biraz fazla fiyat çekiyor. Bir de dediğiniz gibi Falcon'da gördüm. Arora da bakabilirsiniz. Gri blok olanlar Honda blok.

@EREN SATAR bendeki arora Freedom'un da 50 görünüp 125 olanı var. Adamlar biraz fazla fiyat çekiyor. Bir de dediğiniz gibi Falcon'da gördüm. Arora da bakabilirsiniz. Gri blok olanlar Honda blok.

@Yener K. ben de sizin motora baktım normalde ben direkt Jupiter almayı düşünüyorum ama sigortası vs var. Ayrıca ehliyet yok ben çevirmelerden kaçıyorum ama babam o tarz işleri yapamaz 1 sene sonra üniversiteye gideceğim motor babamda kalacak ondan dolayı mecburen ruhsatta 50CC geçmesi lazım. Arora ya bayağı yüksek fiyat çekiyorlar ve yakınımda yok aynı ilçede bir tane Falcon Mocco var 2023 daha 700kmde 50'ye anlaştık sayılır benim motorum ilanda satılırsa ona geçeceğim yoksa 50CC çekilecek şey değil bence. Özel seriler gayet kullanışlı.

@Yener K. ben de sizin motora baktım normalde ben direkt Jupiter almayı düşünüyorum ama sigortası vs var. Ayrıca ehliyet yok ben çevirmelerden kaçıyorum ama babam o tarz işleri yapamaz 1 sene sonra üniversiteye gideceğim motor babamda kalacak ondan dolayı mecburen ruhsatta 50CC geçmesi lazım. Arora ya bayağı yüksek fiyat çekiyorlar ve yakınımda yok aynı ilçede bir tane Falcon Mocco var 2023 daha 700kmde 50'ye anlaştık sayılır benim motorum ilanda satılırsa ona geçeceğim yoksa 50CC çekilecek şey değil bence. Özel seriler gayet kullanışlı.
Falcon Mocco da güzel. 50 ise iyi fiyat denebilir. İnşallah size nasip olur.

Geri
Yukarı