50 Mbit İnternet Yüksek Ping Sorunu

Crank

Hectopat
Daha fazla  
İnternet bağlantım da bir sorun olmamasına rağmen online oyunlarda sabit 100-120 arası ping değeri ile oynuyorum. Bu neyden kaynaklanabilir, bir fikriniz var mı? Hız değerlerim resimdeki gibi.

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İstanbul'da oturuyorum. Rainbow Six Siege adlı oyunda yaşıyorum güncel olarak. Bunun dışında diğer oyunlarda da aynı gibi çözemedim sebebini.

LAN ile bağlanıyorum. Asus'un GameFirst programıyla öncelik sırası olarak oyunu gösteriyorum filan ama sonuç aynı. 100-110 arası geziyor ping. DNS kullanıyordum kaldırdım, interneti kullanan herşeyi kontrol ettim, buna sebep olacak bir şey gözüme çarpmadı.

Oynadığınız oyunu, oynadığınız oyunu hangi serverinde oynadığınızı, oyunun genel bir ping sorunu olup olmadığını belirtirseniz sevinirim.

LAN ile bağlanıyorum. Asus'un GameFirst programıyla öncelik sırası olarak oyunu gösteriyorum filan ama sonuç aynı. 100-110 arası geziyor ping. DNS kullanıyordum kaldırdım, interneti kullanan herşeyi kontrol ettim, buna sebep olacak bir şey gözüme çarpmadı.
Ben de fiber internet ile 50 çok nadıren 30 ping alıyorum. R6'nın serverlerı oyun kalitesiyle zıt değerde.

R6'da 80-100 arası, Rocket League'de 90, PUBG'de 90 ping değerleri ile oynuyorum. Sunucular genellikle Avrupa'da oluyor işte. Arkadaşımın internetini test ettiğimizde download upload ping değerleri, 3ü birden benimkine kıyasla kötü gözüküyor fakat adam 50-60 pingle oynuyor herşeyi. Superonline müşterisi kendisi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı