Çözüldü İnternet hızlıyken yüksek ping sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Adolfis

Hectopat
Normalde 30 ms civarı alıp 20 MB civarı indirme hızına sahip olmama rağmen son 1 aydır oyun oynarken internet kopuyor vb. şeyler oluyor. Bilgisayarımda yazılımsal bir hata vardır diye 1 ay önceki haline geri yükledim Windows'u fakat hala düzelmedi, donanımsal olmasından korkuyorum :/ bir çözümü varsa lütfen söyleyin.

hız.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Mobil cihazlarınızda Wi-Fi kullanırken kopma, bağlanamama, yavaşlık gibi sorunlar yaşıyor musunuz? Eğer orada da yaşıyorsanız sorun modemde olabilir ama yaşamıyorsanız sorun PC'de veya ethernet kablosunda olabilir. Bunlarda da yoksa anakartın ethernet driverını güncelleyin. Bende internet paketimi değiştirmeme rağmen 33 Mbps alacağıma bilgisayarda 11 alıyordum. Güncelleyince sorun çözüldü.

Hayır sadece bilgisayarımda oluyor fakat bilgisayarımı arkadaşımın evine götürdüğümde problem çözülmüştü o yüzden modemde mi bilgisayarımda mı anlamıyorum.
Evet bu bir çözüm ama kısıtlı evinde yaşayan birisi varsa işe yaramaz.
Modem arayüzüne gir Chanel'ın kaçta bak sonra Wi-Fi'ni kanal kısmını otomatikten manuele al.
Sebebi sürekli dolu kanalar'daysa Wi-Fi'in bu otomatik boş kanalara geçmeye çalışır ve bağlantın saniyelik gider ve ping çıkar.

Denedim fakat ne yazık ki bir değişiklik olmadı :/
İnternet üzerinde olan telefon, televizyon, tablet gibi cihazların bağlantısını kesiniz.

Bunu her zaman yapamam ama denemek için yaptım ve bir şey değişmedi.
Arkadaşlar sorunu çözdüm hangisi etkili oldu bilmiyorum fakat şöyle DNS ayarlarımı değiştirdim Wi-Fi kanalını ayarladım modemi daha soğuk bir ortama götürdüm ( normalde aşırı sıcaktı modem ) ve sorun çözüldü milyarda 1 ping çıkıyor oda problem yaratmıyor.
İnternet üzerinde olan telefon, televizyon, tablet gibi cihazların bağlantısını kesiniz.

Modem arayüzüne gir Chanel'ın kaçta bak sonra Wi-Fi'ni kanal kısmını otomatikten manuele al
Sebebi sürekli dolu kanalar'daysa Wi-Fi'in bu otomatik boş kanalara geçmeye çalışır ve bağlantın saniyelik gider ve ping çıkar.

Mobil cihazlarınızda wifi kullanırken kopma, bağlanamama, yavaşlık gibi sorunlar yaşıyormusunuz ? Eğer ordada yaşıyorsanız sorun modemde olabilir ama yaşamıyorsanız sorun pcde veya ethernet kablosunda olabilir. Bunlardada yoksa anakartın ethernet driverını güncelleyin. Bende internet paketimi değiştirmeme rağmen 33 mbps alacağıma bilgisayarda 11 alıyordum. Güncelleyince sorun çözüldü.

Mobil cihazlarınızda Wi-Fi kullanırken kopma, bağlanamama, yavaşlık gibi sorunlar yaşıyor musunuz? Eğer orada da yaşıyorsanız sorun modemde olabilir ama yaşamıyorsanız sorun PC'de veya ethernet kablosunda olabilir. Bunlarda da yoksa anakartın ethernet driverını güncelleyin. Bende internet paketimi değiştirmeme rağmen 33 Mbps alacağıma bilgisayarda 11 alıyordum. Güncelleyince sorun çözüldü.

Hayır sadece bilgisayarımda oluyor fakat bilgisayarımı arkadaşımın evine götürdüğümde problem çözülmüştü o yüzden modemde mi bilgisayarımda mı anlamıyorum.
Modem arayüzüne gir Chanel'ın kaçta bak sonra Wi-Fi'ni kanal kısmını otomatikten manuele al.

Denedim fakat ne yazık ki bir değişiklik olmadı :/

Bunu her zaman yapamam ama denemek için yaptım ve bir şey değişmedi.
Arkadaşlar sorunu çözdüm hangisi etkili oldu bilmiyorum fakat şöyle DNS ayarlarımı değiştirdim Wi-Fi kanalını ayarladım modemi daha soğuk bir ortama götürdüm ( normalde aşırı sıcaktı modem ) ve sorun çözüldü milyarda 1 ping çıkıyor oda problem yaratmıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı