50 Mbit İnternet Yüksek Ping Sorunu

Crank

Hectopat
Daha fazla  
İnternet bağlantım da bir sorun olmamasına rağmen online oyunlarda sabit 100-120 arası ping değeri ile oynuyorum. Bu neyden kaynaklanabilir, bir fikriniz var mı? Hız değerlerim resimdeki gibi.

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşla cs gö giriyoruz onun ping 60 lara kadar düşüyor bizimki 85 ten asa inmiyor 2 sokak var aramızda bizimde anlamadım gitti nası oluyor 2 mizde kablolu giriyoruz

Bağlı olduğunuz sunucunun yurt dışı çıkış noktasıyla alakalı olabilir. Ek olarak modeminizde QoS açıksa da bu olabiliyor. TürkTelekomu arayıp yurt dışı sunuculu oyunlarda yüksek ping aldığınızı belirtin belki FastPath moduna alırlar ve bir nebze işe yarar. Bunun dışında bu upload değeriniz anlıktır. Oyun oynarken örnek olarak anneniz biri ile facebooktan video görüşme yaparsa veya kardeşiniz youtube a video atarsa ping değeriniz artar çünkü upload düşer. Asıl olan upload değeridir genelde pinge bu sebep olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı