50 Mbps fiber internet 4 kişilik aileye yeterli mi?

Arkadaşlar merhaba bizim burada hiç internet altyapısı yoktu başvurdum bugün gelip fiber için direkleri diktiler şimdi sizlere sorum şu biz 4 kişilik bir aileyiz ben Valorant CS vs oynuyorum ve oyun indiriyorum ailem ise YouTube Netflix falan kullanıyor bize 50 Mbps internet yeterli olur mu ping vs çıkar mı oyunlarda veya oyun indirirken hızda sıkıntı çeker miyim?
Hocam ben 50 Mbps VDSL kullanıyorum. Bizde 4 kişiyiz. Evde 2 Bilgisayar 2 Televizyon 4 Telefon 2 Tablet var. Kardeşimle sürekli online oyun oynuyoruz. Evdeki bütün cihazlar kullanımdayken bile ping yükselmesi yaşamadım. Rahat rahat yetiyor. Download'a yine herkes interneti kullanırken ben saniye'de 4-5 MB/s hızlarda indirme yapıyorum. Yani VDSL'de ve kötü modemle bile ping sorunu yaşamadım. Fiber'de bir sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum.

Benim internetim 25Mbps toplam 6 cihaz bağlı akşamları bunların 3-4 tanesi bilgisayarım dahil aktif Instagram ve Netflix'te kullanılıyor bende bilgisayarda 1080p de canlı yayın izleyerek Valorant'ta TR serverın da 9 ping BF4 Avrupa serverlerın da 50ping oynuyorum. Bana 50Mbps yeterli geldi kısaca.

Kullanabilirsin. Fiber olduğu için en uygun fiyatlı firmayı seçebilirsin fazla sorun yaşamazsın.

Siz hangisini tavsiye edersiniz ben çok bilmiyorum da.

Bana fazlasıyla yetiyor.

QoS kullanırsınız, ping açısından bir derdiniz olmaz. Kullanmasanız bile oturup 40 Mbps kullanacak kadar yüksek kalitede içerik izlemezler, indirmede sorununuz olmaz. Yükleme ise zaten yapmazlar.
Cihazların yedekleme zamanlarından emin olun. Kafasına göre yedekleme yapıp oyununuzun içine etmesinler, yeterli.
bu QoS dediğiniz şey ne oluyor

Siz hangisini tavsiye edersiniz ben çok bilmiyorum da.

bu QoS dediğiniz şey ne oluyor
Hocam bu videoda birçok soruya cevap var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı