50 Mbps İnternet ile 4K Video İzleyememe

Sinancetin96

Kilopat
Daha fazla  
Netspeed 50 Mbps Fiber tarifesi kullanıyorum, hız değerleri 45-50 arası değişiyor. Ping değerlerinde de bir sıkıntı yok. Youtube' de 4K video açtığım zaman 3-5 saniye aralıkla video takılıyor. Bildiğim kadarıyla 4K video izleyebilmek için 25 Mbps İnternet hızı yeterli. Bilgisayar kaynaklı mı acaba diye düşünüyorum, ancak aynı sistem özellikleri birebir arkadaşımda da var. Kendisi Türk Telekom 50 Mbps VDSL paket kullanıyor. Hiç takılmadan takır takır 4K video izleyebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar arkadaş söylemiş diskinizi neden belirtmediniz belki de okuma-yazma hızında takılıyorsunuz kullandığınız diskte arkadaşınızın sistemindeki ile aynı mı? Çünkü attığınız ekran görüntüsünde internet stabil gözüküyor ve ISS kaynaklı olduğunu da düşünmüyorum.
Disk kullanımını ekran görüntüsü olarak paylaşmıştım. %2-3 Arası video açık iken. Yüksek mi olması gerekiyor? Bu konuda pek bilgim yok. Oyunlarda disk bazlı herhangi bir problem yaşamadım şuana kadar.

Mesela bende şu an Firefox ve Google Chorme açık. Chorme üzerinden Youtube 2160p video izlerken durum bu.
...
Yeni Microsoft PowerPoint Sunusu (2)5353.jpg

Son düzenleme:
@FCLivorno YouTube üzerinden video izlerken disk kullanılıyor diye düşünmüştüm sanırım kullanılmıyormuş.

@Sinancetin96 4K herhangi videoyu indirip test eder misin? Sorun bilgisayar kaynaklı mı YouTube kaynaklı mı görelim.
Dün, bir kaç tane video indirdim. Ancak video süreleri 15-20 saniye civarı idi, uzun video bulamadım internette. İndirdiğim videolarda her hangi bir problem yaşamadım. Windows 10 ile 8.1 Fark eder mi acaba? Windows 8.1 64 bit kullanıyorum.

@Recep Baltaş @FCLivorno YouTube üzerinden video izlerken disk kullanılıyor diye düşünmüştüm sanırım kullanılmıyormuş.

@Sinancetin96 4K herhangi videoyu indirip test eder misin? Sorun bilgisayar kaynaklı mı YouTube kaynaklı mı görelim.
Youtube videolarını indirmek için güzel bi program:
...
Dün, bir kaç tane video indirdim. Ancak video süreleri 15-20 saniye civarı idi, uzun video bulamadım internette. İndirdiğim videolarda her hangi bir problem yaşamadım. Windows 10 ile 8.1 Fark eder mi acaba? Windows 8.1 64 bit kullanıyorum.
Windows 10'da denemelisin.

Evet izlerken aldığım bir ekran görüntüsü. Kullanıma baktığımda, bir 40Mb/s bir 7Mb/s gibi değişen değerler görüyorum. Youtube üzerinden baktığımda 44Mb/s ise kullanıyor iniş çıkış olmadan.
Bende 20 ile 30 arası gidip geliyor. Fazla git geller normal değil gibi. Win10 ile denedikten sonra belki bi fark olabilir.

Geri
Yukarı