50 Mbps ile 4K video izlenir mi?

furkannozturkk

Femtopat
Xiaomi Mi Box S cihazım bulunmakta, bu cihazla bu internet sayesinde sıkıntısız 4K videoları falan rahatlık ile izleyebiliyordum taki bugüne kadar, anlamadığım şekilde 3 5 saniye aralıklarla takılmaya başladı sorun neden kaynaklı olabilir? Reset falan yapmayı denedim sonuç yine aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xiaomi Mi Box S cihazım bulunmakta, bu cihazla bu internet sayesinde sıkıntısız 4K videoları falan rahatlık ile izleyebiliyordum taki bugüne kadar, anlamadığım şekilde 3 5 saniye aralıklarla takılmaya başladı sorun neden kaynaklı olabilir? Reset falan yapmayı denedim sonuç yine aynı.

İnternetin yeterli. Takılmasının tek nedeni işlemcin, 4K çözünürlükte takılmadan video oynatmayı her cihaz yapamaz. Senin cihazının işlemcisi ARM CORTEX-A53 4 çekirdekli mobil bir işlemci. Kaldı ki masaüstü işlemcisi olan Quad Core işlemcileri 3-3.2GHz overclock yapsan bile 4K videoda takılma yapıyor.

Ben de uzun zamandır Mi Box S almayı düşünüyordum ancak pek çok yorumda “cihazı kapatıp tekrar açtığımda takılmalar yaşanıyor, fişten çekip tekrar açmayınca geçmiyor” gibi yorumlar fazlasıyla var. Cihazınızda bu sorun birden oluştuysa fişten çekip tekrar takıp açın cihazınızı ve sonucu paylaşın lütfen.

Ben de uzun zamandır mi box s almayı düşünüyordum ancak pek çok yorumda “cihazı kapatıp tekrar açtığımda takılmalar yaşanıyor, fişten çekip tekrar açmayınca geçmiyor” gibi yorumlar fazlasıyla var. Cihazınızda bu sorun birden oluştuysa fişten çekip tekrar takıp açın cihazınızı ve sonucu paylaşın lütfen.

Söylediğinizi uyguladım ama maalesef yine olmadı.

İnternetin yeterli. Takılmasının tek nedeni işlemcin, 4K çözünürlükte takılmadan video oynatmayı her cihaz yapamaz. Senin cihazının işlemcisi arm CoRTEX-A53 4 çekirdekli mobil bir işlemci. Kaldı ki masaüstü işlemcisi olan Quad Core işlemcileri 3-3.2GHz overclock yapsan bile 4K videoda takılma yapıyor.

Bu cihaz 4K özelliği ile öne çıkan bir cihaz hiçbir sıkıntı olmadan izleyebiliyordum 4K videoları ama bugün takılmalar oldu garip bir şekilde, anlamadım bir türlü.

Speedtest yapın belki internette sorun vardır.

technop.png

Bir sıkıntı yok hocam internet hızım da ama cihazda istatikleri kontrol ettiğim zaman 20 22 MB/ olarak gözüküyor istatistiklerde bu yüzden kasma yapıyor olabilir mi?

TV veya monitör 4K çözünürlük sunabiliyor mu?

Hayır herhangi bir 4K aygıtım yok ama bu bir sorun teşkil etmiyordu daha önceden.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı