50 Mbps internet Steam'de 3.3 Mbps indiriyor

Bu mudur?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    143,1 KB · Görüntüleme: 29
İnternet sekmesine gelir misin? Orada DSL Bilgi butonu olabilir. Yoksa ana sayfada görünebilir.
Bu arada ZTE'nin H298A model router'ını gpon altyapıda deneyimledim o cihaz hız kısıtlaması yapıyor hiç memnun kalmadığımı belirtmek isterim.
O modemi değiştirmenizi öneririm.

Son düzenleme:
Hocam normalde pek cevap yazan biri değilim pek ama denk gelmişken cevap vereyim istedim. Benim de 50 Mbps internetim Speedtest'te de öyle ama 50 demek 50 MB ile indirmek demek değil benim maksimum 5.5 MB ile indiriyor nereden indirirsem indireyim yani normal durum mantıklı açıklamasını da zaten bir arkadaş yapmıştı onun. İyi günler :)

Hocam normalde pek cevap yazan biri değilim pek ama denk gelmişken cevap vereyim istedim. Benim de 50 Mbps internetim Speedtest'te de öyle ama 50 demek 50 MB ile indirmek demek değil benim maksimum 5.5 MB ile indiriyor nereden indirirsem indireyim yani normal durum mantıklı açıklamasını da zaten bir arkadaş yapmıştı onun. İyi günler :)
Hocam onu bende biliyorum 50 Mbps internet ile 5.5 6.0 mb indirmesi lazım yaklaşık ama benim 3,0 mb indiriyor.

İnternet sekmesine gelir misin? Orada DSL Bilgi butonu olabilir. Yoksa ana sayfada görünebilir.
Bu arada ZTE'nin H298A model router'ını gpon altyapıda deneyimledim o cihaz hız kısıtlaması yapıyor hiç memnun kalmadığımı belirtmek isterim.
O modemi değiştirmenizi öneririm.
Buyrun.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (16).png
    Ekran Görüntüsü (16).png
    168,7 KB · Görüntüleme: 40
  • Ekran Görüntüsü (17).png
    Ekran Görüntüsü (17).png
    149,2 KB · Görüntüleme: 20
Hocam onu bende biliyorum 50 Mbps internet ile 5.5 6.0 mb indirmesi lazım yaklaşık ama benim 3,0 mb indiriyor.

Buyrun.
Hattınıza 28mbps tanımlama yapılmış. 3.5mb/sn'den daha yukarı download yapamazsın. Sorunun kaynağını bulmuş olduk. Altyapın maksimum 33mbps destekliyor görünüyor.
Birde hattınızda hat zayıflaması çok fazla. DSL kablonuzu değiştirmenizi öneririm. SNR margin sizde yukarı yönde 7.4DBm bunun 15DBm'den yukarı olması gerekiyor.
CRC hataları da çok fazla. Bu kablonuzda ek olduğunu gösteriyor ya da kablonuzun oksitlendiğini gösteriyor. Siz DSL ayarından hiç sınırlama koydunuz mu?

Son düzenleme:

Hattınıza 28mbps tanımlama yapılmış. 3.5mb/sn'den daha yukarı download yapamazsın. Sorunun kaynağını bulmuş olduk. Altyapın 33mbps destekliyor görünüyor.
Birde hattınızda hat zayıflaması çok fazla. DSL kablonuzu değiştirmenizi öneririm. SNR Margin'de çok düşük. Yukarı yönlü 15DB'den yukarı olması gerekiyor sizde 8.2DB.
CRC hataları da çok fazla. Bu kablonuzda ek olduğunu gösteriyor ya da kablonuzun oksitlendiğini gösteriyor. Siz DSL ayarından hiç sınırlama koydunuz mu?
Hayır hiç bir sınırlama koymadım.

Geri
Yukarı