50 Mbps internetten Wi-Fi'de tam verim alamıyorum

KAAN_OZSOY

Hectopat
Merhaba, ZyXEL VMG8324-B10A 2.4 GHz modem kullanmaktayım ve bunun yanında Xiaomi router 4A kullanıyorum. Routerı kablosuz repeater modunda ve dualband açık durumda kullanıyorum. Modemden kablolu bağlantıda hız konusunda sıkıntı yok 50 Mbps internetten genelde 35+ Mbps verebiliyor ama Wi-Fi'de routera bağlı olmama rağmen evin uzak taraflarında 10 Mbps bile alamıyorum. Wi-Fi'de hızı düzeltmem için ne yapmam gerekir. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, ZyXEL VMG8324-B10A 2.4 GHz modem kullanmaktayım ve bunun yanında Xiaomi router 4A kullanıyorum. Routerı kablosuz repeater modunda ve dualband açık durumda kullanıyorum. Modemden kablolu bağlantıda hız konusunda sıkıntı yok 50 Mbps internetten genelde 35+ Mbps verebiliyor ama Wi-Fi'de routera bağlı olmama rağmen evin uzak taraflarında 10 Mbps bile alamıyorum. Wi-Fi'de hızı düzeltmem için ne yapmam gerekir. Şimdiden teşekkürler.

2.4GHz kullanmandan kaynaklı sanırım.
Bende 35Mbps internet kullanıyorum, 2.4GHz'de 20'nin üstüne çıkamıyorum ama 5GHz'de 34.4Mbps alabiliyorum.

Repeater modundan kaynaklandığını düşünmüyorum. Çünkü arada hız 30 Mbps üstüne çıkıyor arada da 10 Mbps altına düşüyor. 5 GHz modem almak mı mantıklı olur yoksa başka bir adaptör almak mı? Ya da sizlerin önerdiği başka bir çözüm var mıdır?
İlginçmiş. Kablo çekip router ile kullanabilir misiniz?

Router başka odada olduğu için kablo çekemem maalesef.

Geri
Yukarı