50 Mbps paketten 28 Mbps hız geliyor

Arkadaşlar merhaba. 50 Mbps pakete geçtim fakat gelen hız maksimum 28 Mbps. Hat değerlerim kaldırır mı 50'yi?

Eki Görüntüle 1136618
Benim internetin 100 Mbps ancak kablosuz 35 kablolu 70 civiarı, evdeki wi-fi'si açık olan cihazların wi-fi'sini kapatıp menzil genişleticiyi fişinden çekince daha da artıyor eğer yaptıklarımı denereseniz aldığınız mbps artabilir.

Hız artırıcı modem al.
2. el zamanında 50TL Huawei’nin modemini almıştım onunla kullanıyorum. Fiber hariç bence VDSL’e gerek yok.

Valla o işlerden hiç anlamıyorum. Elektrikçi çağırsam ne kadara yapar?

:(

Her yerde farklı çalışırlar inan bilmiyorum. CAT6’nın metresini 4TL’ye aldım. 23AWG tavsiyesi verdiler forumdan daha kalın iletim gücü yüksek oluyormuş. Birde işçilik alır, siz en iyisi en yakın elektrikçiye fiyat sorun.
Aldığınız yerdeki görevlilere sorun nasıl kurulur yardımcı olurlar boşuna bir daha para vermeyin.
Bina içi tesisata karışmıyorlar. Ücretli yardımcı oluyorlar sadece.

Benim internetin 100 Mbps ancak kablosuz 35 kablolu 70 civiarı, evdeki wi-fi'si açık olan cihazların wi-fi'sini kapatıp menzil genişleticiyi fişinden çekince daha da artıyor eğer yaptıklarımı denereseniz aldığınız mbps artabilir.
Hocam ethernet ile alınan hız bu. Yani dediklerinizle alakası yok.
2. el zamanında 50TL Huawei’nin modemini almıştım onunla kullanıyorum. Fiber hariç bence VDSL’e gerek yok.

Her yerde farklı çalışırlar inan bilmiyorum. CAT6’nın metresini 4TL’ye aldım. 23AWG tavsiyesi verdiler forumdan daha kalın iletim gücü yüksek oluyormuş. Birde işçilik alır, siz en iyisi en yakın elektrikçiye fiyat sorun.

Bina içi tesisata karışmıyorlar. Ücretli yardımcı oluyorlar sadece.
Siz kendiniz mi yaptınız?

Hocam ethernet ile alınan hız bu. Yani dediklerinizle alakası yok.

Siz kendiniz mi yaptınız?
Ben kendim yaptım. CAT6 kablosu alıp ucuna RJ11 çaktım. O ucunu modeme diğer ucuda odamdan çıkarıp, apartman girişine kadar götürdüm. Ankastre kutusundan eski kabloyu söküp, yeni kabloyu çaktım. Aslında zor bir durum değil ama bizim aile apartmanı kablo bina dışından götürdüm. Tesisat eski olduğundan borular sıkıntılı 4. katta oturuyoruz klavuzla bile götürmek zor olurdu. Binanın yanından salladım aşağıya kabloyu. Bazıları zarar görür diyor ama kaliteli kablo ve bir sıkıntı olmuyor.

Saha ekibi gelip adam akıllı bir bilgi verse ona göre hareket edeceğim. TT kullanmıyoruz diye geri plana atıyolar resmen. 1 haftadır uğraşıyorum bu durumla.
Asla uğraşmazlar asla. Yalandan arıza kaydı oluşturuyorlar sonra çözüldü diyorlar. TT’den almıyorsanız kolları sıvazlamak gerekiyor. Aldığınız yerle iletişime geçin olmadı. Ücretli destek almak istediğinizi söyleyin. Tabii önceden fiyatını da öğrenin.

Yeni konular

Geri
Yukarı