500-1000 TL ekran kartı önerisi

Gradsko

Centipat
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Benim bilgisayarım şu an fotoğrafta gördüğünüz gibi hiçbir şey kaldırmıyor. Ben de yavaştan toplamaya başlıyorum bilgisayarı. 500-1000 TL arası yeni bir ekran kartı almak istiyorum. CS:GO tarzı oyunları kaldıracak tarzda ekran kartı önerisi olan var mı?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 230
RX 570 alıp darboğaz yiyeceginize, yerinizde olsam N11 de FX 8320 600 TL. Bunu alir, üstüne OEM RX 460 500 TL. Alır keyfime bakarım. Ama RAM az illa sıkıntı yasarsin. İlerde 4 GB veya 8 GB bir RAM eklemen şart. Bunlari yaparsan bir çok oyunu da gayet güzel acarsin. Neden bu öneriyi yaptım dersen: FX 4300+R9 380X kullanıyorum. Darboğaz çok büyük. İşlemci kullanımı gerektiren oyunlar dropdan geçilmiyor. Ekran kartı tam performans çalışamıyor. Bence RX 460 OEM+ FX8320 al keyfine bak. Bütçeni de az bir şey aşıyor sadece. He tabi dersen ben ileride bilgisayarima işlemci alırım zaten, AM4 e gecerim dersen sen bilirsin. RX 570 o gibi bir durumda daha iyi olur. Ama ilerde işlemci yukseltmeyeceksen OEM 460+ FX 8320.

RX 570 alıp darboğaz yiyeceginize, yerinizde olsam N11'de FX 8320 600 TL. Bunu alir, üstüne OEM RX 460 500 TL. Alır keyfime bakarım. Ama RAM az illa sıkıntı yasarsin. İlerde 4 GB veya 8 GB bir RAM eklemen şart. Bunlari yaparsan bir çok oyunu da gayet güzel acarsin. Neden bu öneriyi yaptım dersen: FX 4300+R9 380X kullanıyorum. Darboğaz çok büyük. İşlemci kullanımı gerektiren oyunlar dropdan geçilmiyor. Ekran kartı tam performans çalışamıyor. Bence RX 460 OEM+ FX8320 al keyfine bak. Bütçeni de az bir şey aşıyor sadece. He tabii dersen ben ileride bilgisayarima işlemci alırım zaten, AM4'e gecerim dersen sen bilirsin. RX 570 o gibi bir durumda daha iyi olur. Ama ilerde işlemci yukseltmeyeceksen OEM 460+ FX 8320.
Katılmıyorum. 2. El veya sıfır RX 570'i "maksimum" 800 liraya halledip elinizdeki kalan parayla RAM ve işlemci (FX 6300 öneririm fakat bu da darboğaz yapacaktır en kısa zamanda değiştirmenizi tavsiye ederim sistemi) alabilirsiniz. Zaten sistem dizmeye başladım demişsiniz. 600 liranızı 6 senelik bir işlemciye vermektense satıp üstüne para koyup işlemci RAM ve anakart değiştirmeniz daha mantıklı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Benim bilgisayarım şu an fotoğrafta gördüğünüz gibi hiçbir şey kaldırmıyor. Ben de yavaştan toplamaya başlıyorum bilgisayarı. 500-1000 TL arası yeni bir ekran kartı almak istiyorum. CS:GO tarzı oyunları kaldıracak tarzda ekran kartı önerisi olan var mı?
İşlemcinin ne olduğuna bakmadan RX570 al demiştim ve şimdi işlemcine baktığımda benimle aynı işlemciyi kullandığını farkettim. Şu anda RX570 ve FX4100 ikilisine sahibim ve şunu söylemeliyim ki aşırı derece de darboğaz yaşıyorum. Hani şöyle ifade edeyim, rainbow low ayarlarda 50 FPS alırken ayarları ultraya çektiğim de gene 50 fps alıyorum. Öyle tam anlamıyla hakiki bir darboğaz yani. Tavsiyem, İşlemci değişmeyeceğim diyorsan RX570 alma onun yerine 2.el GTX660 felan al en azından darboğaz yaşamadan kullanmış olursun. Fakat ben ileride işlemci değişirim diyorsan RX570 alıp bir süre idare edebilirsin.

İşlemcinin ne olduğuna bakmadan RX570 al demiştim ve şimdi işlemcine baktığımda benimle aynı işlemciyi kullandığını farkettim. Şu anda RX570 ve FX4100 ikilisine sahibim ve şunu söylemeliyim ki aşırı derece de darboğaz yaşıyorum. Hani şöyle ifade edeyim, rainbow low ayarlarda 50 FPS alırken ayarları ultraya çektiğim de gene 50 fps alıyorum. Öyle tam anlamıyla hakiki bir darboğaz yani. Tavsiyem, İşlemci değişmeyeceğim diyorsan RX570 alma onun yerine 2.el GTX660 felan al en azından darboğaz yaşamadan kullanmış olursun. Fakat ben ileride işlemci değişirim diyorsan RX570 alıp bir süre idare edebilirsin.
Sistemini yavaştan topladığını söylemiş, Ben de ona nazaran öyle söyledim:)

Arkadaşlar çok teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz içi az önce önerdiğiniz ekran kartlarının fiyatlarına baktım 4 GB RX570 bile 1.000 TL’den aşağı değil sanırım şimdilik 2. Ele yöneleceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı