500-600₺ 500GB SSD Tavsiyesi

TReuy

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
500-600₺ Fiyat aralığında ssd almayı düşünüyorum 499₺'ye Corsair Force MP510 480GB M2 SSD alabiliyorum ya da Samsung'un 860EVO 500GB modelini yaklaşık aynı fiyata bulabiliyorum. 4K render falan aldığım yok sadece günlük kullanımda şuan kullanmakta olduğum HDD arızalanmaya başladığı ve yetersiz kaldığı için değiştireceğim. M2'nin yazma ve okuma hızları çok yüksek ama diğerinde de samsung markası olduğu için kararsız kaldım. Hangisini almam daha uygun olur ya da farklı önerilerinize açığım.Yardımcı olacaklar için şimdiden teşekkürler.

Anakartında m.2 NVMe SSD yeri varsa tercihini ondan yana yapman daha mantıklı bence. Corsair de kötü bir marka değil sorun yaşamazsın, XPG'nin SX8200 Pro modeline de bakabilirsin.

Samsung daha uzun ömürlü olabilir, diğerinin de hız avantajı var ama günlük kullanım ve oyunlarda farkı görmeniz zor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı