500-700 TL arası SSD önerisi

Toshiba OCZ 480GB TR200 Serisi SATA 3.0 SSD (Okuma 555MB / Yazma 540 MB)

Bundan al kardeşim, bende de var gönül rahatlığıyla öneriyorum. Özellikle oyunlar çok hızlı açılıyor, masaüstü hiç kasmıyor, sen bakma Samsung mamsung bu en F/P'si.
Sen hiç Toshiba SSD kullandın mı kardeşim onu söyle? Kaliteyi zaten kullanmadıysan anlamazsın. Dedikodu geziyor internette, bu adamlara prim vermeyelim ya koca Technopat ailesiyiz.
İstersen bir sayfalık paragraf yazabilirim teknik olarak Samsung'un çok daha üstün olduğunu kanıtlamak amacı ile. Özellikle SSD donanımında fena değilimdir.

Ama gerek yok. Bahsettiğin model arkadaşların da dediği gibi kronik sorunlu. Sormadan söyleyeyim evet Toshiba SSD kullandım. Hatta bahsettiğin modeli de kullandım. Hala kullanıyorum. Sen kronik sorunlu lafını anlamamışsın. Kronik sorunlu demek o SSD'yi alanların çok çok büyük çoğunluğunun aynı sorunu yaşaması demek. Hepsi sorunlu gelecek demek değil. Sen o "Sorunlu olmayan" küçücük kısma denk gelmişsin o kadar.

Ayrıca SSD bilginin ne kadar dandik olduğu yazdığın mesajdan belli oluyor. SSD'nin ne kadar iyi olduğunu anlamak için masaüstünün hızlı olması, oyunun hızlı açılması mı gerekiyor? Azıcık mantıklı olun. Aldığınız arabanın gitmesi kadar doğal bir şey yoktur. Gitmiyorsa zaten çok büyük bir sıkıntı var demektir.

Samsung EVO serisi varken Toshiba OCZ yanında çöp kalır. Bilmiyorsanız yazmayın.

SSD konusunda Toshiba tek atar geçer bu üç hadi bakalım bunu çürüt.

Umarım biraz eğlenelim, gülelim, kafamız dağılsın diye yazmışsındır. Yoksa gerçekten durum vahim.

@yika38 ve son mesajında da @FantastikTürk gayet güzel açıklamış. Söylediğiniz şeyler çok anlamsız. Toshiba iyi bir marka ama her markanın ürettiği şeylerde problemler olabilir. OCZ TR200 serisinin de sıkıntılı olduğunu kullanıcıların büyük bir kesimi belirtiyor. Komik olan ise "fanboy" yaklaşımınız. Ne alaka? Hangi marka hangi modelinde hangi ürününde muadillerine göre en iyi performansı ve hizmeti sağlıyorsa tabii ki o önerilecek.

Dediğin SSD'ye arkadaş boşuna para vermesine gerek yok diyorum ama anlamıyorsunuz.
Neden? İlla dandik Toshiba TR200'ü mü almalı? Ne bu ısrar?
Bu dijital ürünlerin aslında hepsi aynı. Boş yapma. Hepsi bozuluyor 1-2 yıla.
J5 2015 telefon 4 sene boyunca taş gibi çalıştı. Sonra denize düştü. Ekran değişseydi hâlâ çalışıyordu. Keza aynı şekilde, 55JU6070 televizyon da 5 senedir taş gibi. iPhone 4S neredeyse 6 yıldır hâlâ taş gibi. MQ01ABD100M HDD 3 yıldır taş gibi. Daha sayayım mı, bilmiyorum.

Ayrıca madem hepsi 1-2 yıla bozuluyor, o zaman neden bozulma ihtimali daha yüksek ürünler öneriyorsunuz? Aynı fiyata neden HyperX değil, neden Gigabyte değil, az farka neden Patriot Burst değil? Neden Toshiba?

Madem Toshiba TR200 bu kadar sağlam, o zaman kaynaklarıyla, delilleriyle ispatlayın.

Madem Toshiba TR200 bu kadar sağlam, o zaman kaynaklarıyla, delilleriyle ispatlayın.

Hocam konu sahibi gelen kaliteli yardımlardan dolayı bilgi sahibi oldu zaten, arkadaşa belirtsek de anlamamakta ısrarcı belli ki. Hiç yorulmaya gerek yok. Bilgisayar işlerinde iyiymiş kendisi, lafta kalmasa güzel olurmuş.

J5 2015 telefon 4 sene boyunca taş gibi çalıştı. Sonra denize düştü. Ekran değişseydi hâlâ çalışıyordu. Keza aynı şekilde, 55JU6070 televizyon da 5 senedir taş gibi. iPhone 4S neredeyse 6 yıldır hâlâ taş gibi. MQ01ABD100M HDD 3 yıldır taş gibi. Daha sayayım mı, bilmiyorum.

Ayrıca madem hepsi 1-2 yıla bozuluyor, o zaman neden bozulma ihtimali daha yüksek ürünler öneriyorsunuz? Aynı fiyata neden HyperX değil, neden Gigabyte değil, az farka neden Patriot burst değil? Neden Toshiba?

Kardeş karar kullanıcınındır her zaman bu bir buna ne sen ne de ben karışabiliriz. Gerçek hayatta bu işi yapsan böyle ilkeleri bilirdin de neyse...
Söylenecek çok şey var.
Hocam konu sahibi gelen kaliteli yardımlardan dolayı bilgi sahibi oldu zaten, arkadaşa belirtsek de anlamamakta ısrarcı belli ki. Hiç yorulmaya gerek yok. Bilgisayar işlerinde iyiymiş kendisi, lafta kalmasa güzel olurmuş.
Benim kaliteli yorumlarımdan bilgi sahibi oldu İnşallah kardeşimiz.Bilgisayar işlerinde iyi olduğum doğrudur.Semtimdeki en popüler bilgisayarcıyım.

Ayrıca madem hepsi 1-2 yıla bozuluyor, o zaman neden bozulma ihtimali daha yüksek ürünler öneriyorsunuz? Aynı fiyata neden HyperX değil, neden Gigabyte değil, az farka neden Patriot Burst değil? Neden Toshiba?

Ek olarak ben ssd diyorum sen telefon diyorsun .

Son düzenleme:
@mehmetty255 Uygunsuz üslup cezanızdan dolayı cevap yazamazken iyi okumalar diliyorum :)

Boş yapma.Hepsi bozuluyor 1-2 yıla.

Bu doğru değil. Özellikle SSD'ler çok uzun süre dayanıyor. 1-2 yıl değil senelerce. Tabii aldığınız modele göre değişebiliyor. TR200 gibi SSD'ler 6 ay sonra kronik sorundan dolayı doğru garantiye gidiyor. Ama Samsung'un SSD'leri (Hele Pro serileri) çok uzun süre dayanıyor. Hatta bakarsan çoğu kişi bilgisayarında 5-6 senelik SSD kullanıyor. Verdiğin parayı çöpe atmış olmuyorsun. Buyrun bu da kanıt :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçi videoya bile bakmayacaksınız ama neyse. Cezadan cevap yazamazken iyi sinirlenmeler :)

Gerçek hayatta bu işi yapsan böyle ilkeleri bilirdin de neyse...
Bir öneride bulunmak için illa bu işi yapmam gerekmiyor.
Benim kaliteli yorumlarımdan bilgi sahibi oldu inşallah kardeşimiz.
TR200 çok kaliteli (!) bir model olduğu için evet, yorumlarınız çok kaliteli (!).
Ek olarak ben SSD diyorum, sen telefon diyorsun.
Dediğiniz yorum aynen şu: "Bu dijital ürünlerin aslında hepsi aynı. Hepsi bozuluyor 1-2 yıla."

Ben de her dijital ürünün bozulmadığının örneğini verdim.

Ayrıca kaliteli bir SSD'nin ömrü HDD'den daha fazladır.

Ve son olarak, üslubunuza dikkat edin.

@mehmetty255 Uygunsuz üslup cezanızdan dolayı cevap yazamazken iyi okumalar diliyorum :)

Bu doğru değil. Özellikle SSD'ler çok uzun süre dayanıyor. 1-2 yıl değil senelerce. Tabii aldığınız modele göre değişebiliyor. TR200 gibi SSD'ler 6 ay sonra kronik sorundan dolayı doğru garantiye gidiyor. Ama Samsung'un SSD'leri (Hele Pro serileri) çok uzun süre dayanıyor. Hatta bakarsan çoğu kişi bilgisayarında 5-6 senelik SSD kullanıyor. Verdiğin parayı çöpe atmış olmuyorsun. Buyrun bu da kanıt :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Gerçi videoya bile bakmayacaksınız ama neyse. Cezadan cevap yazamazken iyi sinirlenmeler :)
Ben de 1-2 kanıt göndereyim.Gerekli açıklamalar zaten yapıldı ama bu da son olsun.İyi sinirlenmeler :D
Ayrıca kaliteli bir SSD'nin ömrü HDD'den daha fazladır.
Tabii ki de Toshiba'nın ömrü daha fazla Samsung Hdd'den.
Hepsi bozuluyor 1-2 yıla.
Aynen hepsi bozuluyor 1-2 yıla.
TR200 çok kaliteli
Ben de katılıyorum TR200 çok kaliteli bir model.
yorumlarınız çok kaliteli
Eyvallah.

Ben de 1-2 kanıt göndereyim. Gerekli açıklamalar zaten yapıldı ama bu da son olsun.
Birkaç inceleme videosu bir ürünün kaliteli olduğunu göstermez.
Tabii ki de, Toshiba'nın ömrü daha fazla Samsung HDD'den.
Neredeyse 60 TB veri yazılmış, 43.000 saat kullanılmış 840 EVO:
Screenshot_20-1.png

7 PB veri yazılmış 860 PRO:
20200821_122138.jpg

Lütfen siz de bunun gibi kanıtlar paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı