500-700km arası mesafede neden kargolar 3 günde geliyor?

@LeonS.Kennedy firmadan firmaya değişebiliyor. İşlemler, kayıtlar vb. şeyler için içine girince süreler değişebiliyor. Dağıtıma çıkma saatleri vb. şeyler de işin içine giriyor. Kargo yoğunluğu da önemli bir etken. Sizin kargonuz dağıtıma çıksa bile o gün içinde teslim edilememiş olabilir, o vakit tekrar gönderilip yarını bekler.

Lafın kısası; birden çok durum mevcut. Her biri gerçekleşmiş olabilir. Ortalama kargoların ulaşma süresi zaten 3-7 gün arasıdır. Daha erken de geç de gelebilir ama genel olarak bu aralıktadır.
Aktarma merkezleri yüzünden
En az 1 gün bekleyen kargo bile oluyor orada
İlk gün, kargonun yola çıktığı şehirden sizin bulunduğunuz şehirdeki transfer merkezine gelir. İkinci gün ise transfer merkezinden, size dağıtım yapılacak olan şubeye gelir. Üçüncü gün ise dağıtıma çıkar.
Aynı gün teslim olmayan kargolar genelde 2-3 gün arasında geliyor zaten. Daha uzun sürdüğü durumlar da var tabii.
Küçük ve ıssız bir şehirde yaşamanın dezavantajları...

Küçük ve ıssız bir şehirde yaşamanın dezavantajları...

Bodrumda yaşıyorum 3 günde elimde oluyor.
Burası eskiden ıssız dı şimdi önüne gelen taşındı nüfüs oldu 500k Corona'dan sonra
Ama kış aylarında yine sakin ıssız olması kargonun geç geleceği anlamına gelmez bence

@LeonS.Kennedy Şehir fark etmiyor ki. Herkese 2-4 gün arasında geliyor kargolar.
910 kmden gelen kargom ertesi gün elime ulaşmıştı uçak kargonun önemi :)
Yurt içi taşımada kimse uçak kullanmaz. Çok maliyetli olur. Sadece kargo aracının dolduğu güne denk gelmiştir.
Bodrumda yaşıyorum 3 günde elimde oluyor.
Burası eskiden ıssız dı şimdi önüne gelen taşındı nüfüs oldu 500k Corona'dan sonra
Ama kış aylarında yine sakin ıssız olması kargonun geç geleceği anlamına gelmez bence
Alın inanır mısınız, normalde 1 gün aktarmalı olacak şekilde 2 günde gelen kargo, 3. gün oldu hala gelmedi...
Şu an Konya'da aktarmada, Yarın elime ulaşacak yüksek ihtimalle.
4. gün sonra geldi(gelecek) :D

Geri
Yukarı