Amazon neden 1 günde kargo yapmıyor?

Fenriri65

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ilk defa Amazon'dan alışveriş yaptım.
Amazon'dan bir kitap almıştım ve Prime üyeliğim de vardı. Ancak teslimat seçeneği olarak sadece standart teslimat vardı. Kargonun ayın 27.04.2023 tarihinde geleceğini yazıyor.
Teslimat seçeneği olarak başka seçenek olmalı mıydı?
Prime üyeliğim olmasına rağmen 1 günde kargo gelecek mi yoksa bu 1 günde kargo mevzusu bazı ürünler için mi geçerli?
(1 gün kargo gereksinimi yaşadığım şehir karşılıyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayram gibi özel zamanlarda kargo şirketleri kapalı oluyor o yüzden zaten en erken bayram sonrası ilk iş gününde kargoya verebiliyorlar. Üstüne bayram da sipariş verilmeye devam ettiği için ne kadar geç sipariş verirsen o kadar geç kargo alıyorsun. Normal zamanlarda eğer öğlen 12'den önce sipariş verirsen aynı günün akşamı gönderiyorlar.

Amazon'un kendi sattığı ürünleri almanız lazım hızlı kargodan yararlanmak için. Farklı satıcılardan aldıysanız seçeneğin çıkmamasi normal.
Amazon'un kendi mağazasından aldım. Hatta görseli de var

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-04-23-19-34-08-041-edit_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
    Screenshot_2023-04-23-19-34-08-041-edit_com.amazon.mShop.android.shopping.jpg
    128,6 KB · Görüntüleme: 40
%5 ihtimalle bazen bu durum değişebiliyor. Bazen 2 3 gün sonrasına bahsetmesine rağmen yine sonraki gün getirebiliyorlar.

Dosya Ekleri

• 1682267658512.png
    1682267658512.png
    12,3 KB · Görüntüleme: 36
Böylesi bir ekran ile karşılaşmadım. Prime üyeliğim olmasına rağmen teslimat seçeneği olarak sadece "standart teslimat" vardı.
Ürün araması yapıyorsanız eğer pc veya telefonda, filtreleme seçeneklerinde mevcut. En geç yarın teslimat seçeneği CUmartesi günleri ve tatil günlerinde mevcut değil. Resmi tatil sonrası gün eğer iş günü is yine aktif oluyor.

Geri
Yukarı