500 GB HDD ve 120 GB SSD

MuhammetH

Femtopat
Daha fazla  
Ben de 500 GB HDD ve 120 GB SSD var ancak hangisini bilgisayara takacağım, hangisi iyi olur bilmiyorum. Sizce hangisini kullanmalı?

500 GB HDD kullanmanın avantajları ve dezavantajları neler? 120 GB SSD kullanmanın avantajları ve dezavantajları neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD veya SSD'yi satın alacaksanız HDD'nin eksileri şunlar: Bilgisayarın geç açılması, oyundaki dokuların geç yüklenmesi, programların geç açılması, sesli çalışması. Artıları: Yüksek kapasite(aklıma başka artısı gelmiyor.) SSD artıları: Bilgisayar hızlı açılır, programlar hızlı açılır, oyun dokuları hızlı yüklenir, ses çıkarmaz.
Ben SSD tercih ederdim. Sizin için HDD eksileri sorun yaratmıyor ise HDD alın.

Ya hocam burada siz devreye giriyonuz. Eğer hız önemliyse SSD depolama ise HDD. Ben olsam HDD kullanırım hatta ikisini de takar Windows işletim sistemini SSD'ye kurarım. Laptop ise sorun etmeyin CD yerini çıkarıp takabilirsiniz onu detaylıca anlatırız.

HDD veya SSD'yi satın alacaksanız HDD'nin eksileri şunlar: Bilgisayarın geç açılması, oyundaki dokuların geç yüklenmesi, programların geç açılması, sesli çalışması. Artıları: Yüksek kapasite(aklıma başka artısı gelmiyor.) SSD artıları: Bilgisayar hızlı açılır, programlar hızlı açılır, oyun dokuları hızlı yüklenir, ses çıkarmaz.
Ben SSD tercih ederdim. Sizin için HDD eksileri sorum yaratmıyor ise HDD alın.
Aslında şöyle HDD çok yavaş sayılmaz tabi ki iyiyse ilk önce o yargıyı kıralım :D tabiki SSD lere göre yavaş ama o kadarda kötü değil 7200RPM ler hala günümüzde yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı